„Jestli se mě chcete zeptat, jestli myslím, že volební právo žen byla chyba, tak já říkám ano a dodávám, že to není nic proti ženám, protože předchozí volební právo bylo právo rodiny. Rodina měla hlas, to byla ta jednotka. V okamžiku, kdy rodina nebyla jednotkou vůči státu, tehdy byl založen průšvih rodiny v dnešním slova smyslu,“ cituje server Jaklova slova.
- Celý text je ZDE
„Vše, co teď prožíváme, považuji pouze za aktuální podobu společenského, civilizačního trendu, který začal zhruba na konci 19. století proletarizací, plebejizací, všeobecným volebním právem, také všeobecným volebním právem žen,“ tvrdí Jakl. Prohlásil, že „povinný optimismus“ nám brání vidět hloubku průšvihu a opíjení se tím, že věc není tak zlá, tak špatná, nikomu podle něj neprospěje.
Není si jist, že rok 2017, rok stého výročí bolševické revoluce v Rusku, přinese zásadní zlom či bude alespoň tak významný jako šedesátá či devadesátá léta minulého století. Nový americký prezident podle něj bude narážet na odpor amerického státního aparátu. „Trump moc těch, kteří mu budou házet klacky pod nohy, zlomí,“ předvídá Jakl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam