45. prezident USA Donald Trump nastupuje do úřadu za velkého zájmu médií. To jistě platilo i o jeho předchůdci Baracku Obamovi, jenže tehdy do něj nejen média vkládala velká očekávání, Trumpa často jen kritizují. Kritizují ho např. za výběr svého vládního týmu.
„Trump měl díky mediálnímu honu na čarodějnice dost prostoru na to, aby si poskládal tým, se kterým bude kormidlovat největší ekonomiku světa nepříliš klidnými vodami dnešního globálního světa. Obchodu v něm šéfuje byznysmen, o státní kasu se postará finančník a na armádu bude dohlížet generál. Většina nových šéfů resortů má ke svým postům předpoklady a v daných odvětvích i praxi. To by mělo stačit i zarytým Trumpovým kritikům. Leč nestačí, protože prezident, který slíbil vymést washingtonskou K Street, kde úřadují vřavy bezskrupulózních lobbistů, má v kabinetu i politické matadory z Kongresu. Kdyby Trump svěřil bezpečnostní nebo zpravodajské služby někomu bez zkušenosti s establishmentem, téměř jistě by se ozvaly hlasy, které by ho obviňovaly z diletantství,“ poznamenává Strnad.
Zatím si sice mnoho popularity nezískal, ale to se může brzy změnit. Trump už dopředu hlásí, že nebude zahálet a krátce po nástupu do úřadu začne podepisovat jedno prezidentské nařízení za druhým, kterými bude rušit předchozí výnosy Baracka Obamy. Ale nejen to. Už před svým nástupem do úřadu vzkázal automobilkám, že zvedne cla na jejich vozy, pokud se budou vyrábět jinde než v USA. A některé firmy na to už zareagovaly. Trump tak začal vytvářet pracovní místa ještě dřív, než se stal prezidentem, což mnozí lidé brzy ocení. Kritice médií navzdory.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp