Tvrdá čísla za rok 2016: Počet znásilnění se v Německu zvýšil. A ne málo

25.04.2017 7:21 | Zprávy

Německé úřady zveřejnily kompletní statistiky spáchané trestné činnosti za loňský rok. Politický i mediální mainstream po celé dlouhé měsíce ujišťoval veřejnost, že uprchlíci jsou „slušňáci“. Realita je však poněkud jiná.

Tvrdá čísla za rok 2016: Počet znásilnění se v Německu zvýšil. A ne málo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Celkové statistiky ze všech šestnácti spolkových zemí v podstatě potvrzují trend, který bylo možné vyčíst z čísel v jednotlivých spolkových zemích. Migrační vlna se negativně promítá do počtu spáchaných trestných činů. Zejména je to patrné v oblasti sexuálních deliktů, jejichž počet v porovnání s rokem 2015 stoupl. Ukazuje se, že mezi nově příchozími lidmi z Blízkého východu a Afriky se pohybuje nezanedbatelné množství kriminálníků.

V loňském roce tak došlo ve srovnání s rokem předchozím k téměř třinácti procentnímu nárůstu případů znásilnění a sexuálního napadení. Ale čísla se zvýšila i v jiných oblastech trestné činnosti. Jak píše deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, podíl podezřelých s neněmeckým původem se zvýšil o 30 % a loni činil 616 230. Z tohoto počtu potom tvořili přistěhovalci 28,3 %. Celkem se tak podíl podezřelých přistěhovalců zvýšil z 5,7 % na 8,6 %.

Počet podezřelých uprchlíků se tak loni zvýšil ze 114 000 na 174 000, což představuje nárůst přes padesát procent. „Pachatelé závažnější trestné činnosti by měli být zbaveni práva pobývat v naší zemi,“ uvedl ministr vnitra Thomas de Maiziére s tím, že vývoj trestné činnosti mezi přistěhovalci považuje za „nešťastný“. Pachateli jsou obecně často mladí muži a přes vysoký počet Syřanů se lidé z této země paradoxně nepodílejí na trestné činnosti nejvíce.

Podle informací deníku Süddeutsche Zeitung figurují mezi podezřelými nejčastěji Alžířané, Maročané a Tunisané. Ve všech těchto třech zemích přitom panuje mír, a jejich obyvatelé tak nemají nárok na udělení azylu v Německu. „Přibližně třetina podezřelých narozených v zahraničí byla přitom podezřelá ze spáchání několika trestných činů najednou. Pět procent z nich přitom dokonce spáchalo nejméně šest trestných činů,“ píše německý deník.

Německo se může utěšovat snad jedině tím, že počet všech evidovaných trestných činů se zvýšil pouze o 0,7 %. V jednotlivých kategoriích je to však mnohem horší. Nejvíce alarmující situace panuje, jak již bylo zmíněno, v oblasti znásilnění a sexuálního napadení. V posledních týdnech řešily německé soudy například znásilnění mladé Němky, kterou donutil k sexu černošský migrant pod pohrůžkou zabití mačetou.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…