Ústecký kraj chce, aby se mu omluvila ČT. Za reportáž

08.09.2011 14:59 | Zprávy

Podle Ústeckého kraje Česká televize informovala zkresleně o situaci na Šluknovsku. Poslala proto jménem hejtmanky Jany Vaňhové stížnost Radě ČT, ve které požaduje omluvu.

Ústecký kraj chce, aby se mu omluvila ČT. Za reportáž

„Nemůžeme nechat bez reakce neprofesionálně, povrchně a tendenčně zpracovaný příspěvek České televize o financování sociálních a preventivních programů na Šluknovsku, které je nyní ohniskem sociálních nepokojů. Ústecký kraj může doložit, že k žádnému podfinancování této lokality nedocházelo a nedochází a snaha České televize vytvořit u diváků zcela opačný dojem je nepřijatelná," tvrdí ústecká hetjmanka Jana Vaňhová.

Jde o reportáž vysílanou 6. září v Událostech a Událostech, komentářích. Podle ní například v rámci Programu rizikového chování, jehož rozpis má ČT k dispozici, dostal problémový Šluknov pouhých 20 tisíc korun, Rumburk 13 tisíc. Šluknovský výběžek by tak měl být prý podfinancovaný. V pořadu hovořil jak radní Petr Jakubec, tak i první místostarosta Varnsdorfu Karel Dubský.

Související: Šluknovsko je podfinancované. Radní: Je to vina starostů

„Faktické vyznění příspěvku České televize Ústecký kraj odmítá jako nepravdivé, způsob informování o vyplacených dotacích Šluknovsku označuje za neprofesionální a zmanipulovaný a uváděné objemy dotací za hrubě zkreslené a neodpovídající realitě," stojí v tiskové zprávě Ústeckého kraje.

SLEDUJEME téma Romové

Takto pak podle kraje má znít skutečný popis finanční situace na Šluknovsku: „Program prevence kriminality je otevřený pro obce a města, která mohou žádat příspěvek na své projekty, a kraj jim rozděluje účelovou dotaci z Ministerstva vnitra ČR. Získání dotace je podmíněno splněním kritérií nastavených ministerstvem a záleží na vhodnosti a kvalitě předkládaných projektů. Za dobu tří let existence tohoto programu, kdy peníze přerozděluje Ústecký kraj, získal Rumburk 555 tisíc korun, Varnsdorf 327 tisíc, Šluknov 110 tisíc a Krásná Lípa 178 tisíc korun. Všechny peníze šly na preventivní projekty a práci s dětmi a mládeží. V letošním roce mohl Ústecký kraj přerozdělit prostředky navíc ještě ve druhém kole. Jako jediné dvě lokality v Ústeckém kraji byla vybrána města Šluknov a Rumburk. Pokud nejsou některé projekty podpořeny, je to z toho důvodu, že nesplňují daná kritéria. Ústecký kraj si je dobře vědom toho, že v strukturálně postižených lokalitách je třeba podporovat zejména služby sociální prevence, proto v rámci Individuálního projektu Ústeckého kraje byly tyto služby dotovány částkou 45 milionů korun pro přímo oblast Šluknovska."

Čtěte více:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…