Bohuš po sametové revoluci pomáhal zakládat novodobé zpravodajství a publicistiku v tehdejší Československé a později České televizi, pracoval tam jako šéfredaktor zpravodajství a publicistiky v Ostravě a jako šéfredaktor publicistiky v Praze. V 90. letech byl předsedou Moravskoslezského kraje a členem Správní rady Syndikátu novinářů České republiky, podílel se na vzniku jeho stanov a etického kodexu novinářů.
V rozhovoru s Janou Bobošíkovou poznamenal, že v České televizi není cosi v pořádku. Podle svých vlastních slov dospěl k tomuto názoru okolo roku 2000, kdy v pořadu Klekánice řešil případ Sazky a setkal se s cenzurou. Tehdy byl místo této reportáže odvysílán nezávadný dokument.
Další problém viděl prý v tzv. spacákové krizi, kdy se nemalá část zaměstnanců ČT postavila proti Bobošíkové.
Dvacet let poté podle něj cenzura pokračuje. „Překvapilo mě, jak je to frontální, jak je to celoplošné, jak to probíhá nejen u nás, ale i v okolních zemích,“ poznamenal s tím, že na slovenské TA3 se také setkal s cenzurními zásahy. „Z mého pohledu už je to neskrývaná frontální propaganda,“ pokračoval.
Další projev cenzury zaznamenal, když společnost CZ.NIC zablokovala 8 dezinformačních webů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp