V Německu roste zděšení z islámu. Průzkum, po kterém "vítači" budou potřebovat obklad

12.05.2016 22:03 | Zprávy

Němci dali znovu najevo, co si myslí. Poté, co jeden z průzkumů ukázal, že většina Němců už si nepřeje pokračování kancléřky Angely Merkelové, je tu další průzkum, podle něhož si 60 procent Němců myslí, že islám rozhodně není součástí německé kultury. Tento názor převládá u občanů starších 65 let. Mladší Němci jsou ve vztahu k islámu mírnější. Mnoho lidí se však obává teroristického útoku radikálů.

V Německu roste zděšení z islámu. Průzkum, po kterém "vítači" budou potřebovat obklad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zvaná Merkez-Camii je před dokončením. Svatostánek se dvěma minarety pojme až 1300 věřících

Server Echo24.cz informoval s odvoláním na agenturu ČTK o tom, že většina Němců  nechápe islám jako součást své kultury. Zatímco Němci ve věkové skupině od 18 do 34 let jsou v této otázce názorově rozděleni, občané starší 65 let mají jasno. Bez ohledu na věk se však 72 procent Němců obává, že v jejich zemi dojde k teroristickému útoku.

„Téměř tři čtvrtiny Němců se obávají, že jejich zemi zasáhne islamisticky motivovaný teroristický útok. Ukázal to průzkum společnosti Infratest dimap, jehož závěry ve čtvrtek zveřejnila rozhlasová stanice WDR. Podle velké části Němců neberou politici hrozbu radikálního islámu dostatečně vážně,“ píše varovně server.

Až 60 procent Němců se totiž domnívá, že politici v čele s Merkelovou nedělají dost, aby rozptýlili strach lidí. Čtyřiačtyřicet procent lidí se domnívá, že život v Německu už nebude takový, jako býval dřív.

K dokreslení situace se sluší dodat, že odlišný pohled na islám převládá pouze u voličů německých Zelených. Tím se podobají české Straně zelených pod vedením Martina Stropnického. Na zcela opačném pólu se nacházejí především voliči Alternativy pro Německo (AfD).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …