Vážné nařčení: Takto se korumpuje a plýtvá penězi v Evropské unii

26.04.2016 9:01 | Zprávy

Britská novinářka Josephine Bacon na webu amerického think-tanku Gatestone Institute upozorňuje na korupci a plýtvání penězi, které je prý v Evropské unii na denním pořádku. Bacon je přesvědčena, že Velkou Británii může zachránit jen brexit.

Vážné nařčení: Takto se korumpuje a plýtvá penězi v Evropské unii
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

„Podle oficiálního auditu z března letošního roku auditoři odmítli podepsat výdaje EU ve výši 100 miliard liber. Účty Bruselu tak nejsou v pořádku již devatenáctý rok v řadě. A co víc, ukazuje se, že Evropská unie není vůbec schopná spravovat své prostředky,“ uvádí Bacon s tím, že to všechno se děje ve chvíli, kdy EU požaduje po Velké Británii zaplatit 1,7 miliard liber. „O výši této částky informoval již loni v září deník Daily Mail. Dokonce i premiér Cameron coby příznivce setrvání země v EU považuje tuto částku za nemístnou.“

„Ve stejném článku Daily Mail informoval, že podle výroční zprávy Evropského účetního dvora se promrhalo za loňský rok téměř osm miliard dolarů v rozpočtu EU. Audit ze 17. března 2016 zase ukázal, že 109 ze 117 miliard liber utracených EU v roce 2013 nebylo správně vyúčtováno. To znamená, že ty peníze zmizely v něčích kapsách,“ má jasno Bacon a konstatuje, že DPH je kvůli EU ve Velké Británii aplikována na služby i zboží. „Tato daň přitom diskriminuje ekonomiky založené na službách. DPH rovněž diskriminuje ženy, protože Brusel požaduje zdanění zboží, které používá jen jedno pohlaví. Například tampony.“

Celý text v angličtině je ZDE.

Bacon rovněž upozorňuje na další zbytečné výdaje související s tzv. „cestovním cirkusem“, v rámci kterého se Evropský parlament jednou měsíčně stěhuje z Bruselu do Štrasburku. „Přestože europoslanci tento nesmysl přehlasovali, francouzská vláda jejich rozhodnutí zablokovala. To je další skutečnost, kterou příznivci setrvání Velké Británie v EU záměrně zamlčují,“ uvádí Bacon a konstatuje, že tyto přesuny podle odhadů stojí až 130 milionů liber ročně. Za další negativum EU považuje volný pohyb pracovních sil v rámci členských států. „Vždy šlo o jednosměrnou cestu pracovních sil do naší země. Právě proto potřebujeme opět získat kontrolu nad vlastními hranicemi.“

Bacon by si sama přála, aby Velká Británie Evropskou unii opustila. Obává se ovšem, že se voliči nerozhodnou správně. „Bohužel většina voličů, kteří se účastní referenda, sbírají informace o EU jen z televizních vystoupení politiků. Veřejnost je tak vystavena manipulacím a propagandě a zůstává naprosto neinformovaná. Faktem ovšem zůstává, že odchodem naší země z Evropské unie bychom opět získali nazpět ztracenou suverenitu. Mohli bychom uzavírat aliance nejenom s členskými státy Evropské unie, ale také ze zeměmi Commonwealthu, nemluvě o Spojených státech a Jižní Americe,“ soudí Bacon.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Uděláte tentokrát něco nebo budete zase jen přihlížet?

Máte vysvětlení, proč opět před vánoci roste cena másla? Nepřipomíná vám to scénář z loňského roku, kdy taky před vánoci rostly ceny másla, cukru, vajec? Je to podle vás v pořádku a odůvodněné? Kdo za navýšením stojí a nemyslíte, že byste s tím konečně něco měli dělat? Netvrdím, že máte nabourávat s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Krejčí: Teď už Trump prosadí, co bude chtít. Toto vytáhne

10:10 Profesor Krejčí: Teď už Trump prosadí, co bude chtít. Toto vytáhne

Donald Trump se vrací do Bílého domu. Je připraven a ví, jak to tam chodí, což naznačuje, že jeho pr…