Všichni chtějí odklad, ale skončí to špatně. Královna nesmí nic říct. Alexander Tomský zvážněl u téma Brexitu a plíživé islamizace ve školách

23.01.2019 19:44 | Zprávy

Hostem Luboše Xavera Veselého byl na XTV politolog Alexander Tomský. V rozhovoru Tomský poodhalil situaci ve Velké Británii před hrozícím tvrdým Brexitem, rozhovořil se o celistvosti britské společnosti po hlasování o Brexitu, ale též o svém působení ve straně Realisté. Na závěr se debatovalo na téma „plíživé islamizace Evropy“ a Tomský varoval, že: „Jednou bude Německo chalífát!“

Všichni chtějí odklad, ale skončí to špatně. Královna nesmí nic říct. Alexander Tomský zvážněl u téma Brexitu a plíživé islamizace ve školách
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský na besedě v Ostravě

Na úvod se Alexander Tomský vyjádřil k celistvosti britské společnosti po hlasování o Brexitu: „Ta společnost v Anglii je naprosto rozhádaná, roztříštěná, stejně jako u nás, ale je to divočejší,“ řekl a náladu ve společnosti Tomský také definoval jakožto „občanskou slovní válku o členství v Evropské unii“ a doplnil narážku na čtenáře britského periodika: „Já jsem nikdy nepotkal mnoho lidí, kteří by byli nadšeni Evropskou unií, ty najdeme tak na stránkách Guardianu.“

„V Anglii je to divočejší než u nás. Dva roky se vyjednávalo o Brexitu a ti, kteří jsou proti, neuznali prohru – to je v politice nové,“ hodnotí dále Tomský a shrnul jednání o Brexitu: „Vláda Theresy Mayové se pokusila o kompromis, to bylo totálně odmítnuto.“ „Při této příležitosti jsem poslouchal projev pana Corbyna a popravdě, moc jsem tomu pánovi nerozuměl, o co mu jde,“ poukázal na jednání o podmínkách Brexitu Veselý. „To se vám vůbec nedivím,“ odvětil Tomský a dodal: „Tomu nerozumí polovina Angličanů.“

„Ten problém je to, že část strany je pro setrvání a část pro odchod, a to prochází oběma stranami, Mayová nejdřív chtěla být na straně těch, kteří chtějí odejít,“ upřesnil Tomský polarizaci britských poslanců a naznačil důvod těchto nesouladů: „Past Evropské unie ohledně hranice s Irskem by způsobila, že se nemůže Anglie trhnout z celní unie, to by znamenalo ztrátu suverenity.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Špatné zprávy pro Zelenského. Podpora klesá, lidé by rádi utekli, v Evropě chladne nadšení

9:19 Špatné zprávy pro Zelenského. Podpora klesá, lidé by rádi utekli, v Evropě chladne nadšení

Světlo světa spatřil průzkum, který ukazuje, že asi pětina mladých Ukrajinců by ráda opustila svou z…