Hampl pečlivě páteční sněmovní záběry sporu – kvůli novele zákona o pobytu cizinců – mezi Volným a Birkem zhlédl a slovy chvály na poslance SPD nešetřil. „Pan poslanec Volný je statečný a odvážný člověk,“ řekl jasně. Volný se v souvislosti s migrací totiž tvrdě opřel do Evropské unie a prohlásil také, že za případem seniora nepravomocně odsouzeného za terorismus jsou takzvaní vítači. Prohlásil také, že Evropská unie je kafkovský svět, který buduje „supertotalitu“. „Evropská unie je zkáza Evropanů a zkáza Evropy,“ zmínil Volný.
Jako jeden z mála tak podle Hampla dělá to, co by měli dělat všichni. „Hájí normální lidi proti samozvaným pseudoaristokratům. Tohle je demokracie! A ne rozdělování pašalíků, nebo pokusy převychovávat či dokonce vyměňovat obyvatele,“ zdůraznil sociolog.
Pro ty, co Volného za jeho agresivní počin kritizují, má jasný vzkaz: „Jestli se to papalášům z tzv. ‚demokratických stran‘ nelíbí, ať se přestěhují do Severní Koreje. Tam budou mít jistotu, že vládce nebude nikdo rušit.“
V reakcích, které jeho názor vyvolal, se dočkal velkého souhlasu. Místo tepání se zde nešetřilo uznáním. Michal Šmrha poznamenal, že i Volný je jen člověk a má jen jedny nervy. Drží mu prý palce a doufá, že současný tlak Volný ustojí.
I uživatelku Soňu Hamplův komentář potěšil. Je prý výstižný a číst jej je pro ni jako pohlazení. Připojili se i další, kteří zopakovali sociologova slova, že šlo o odvážné a státnické vyjádření názoru.
Poslanec SPD Lubomír Volný si to v pátek ve Sněmovně při slovní přestřelce hodlal „vyřídit za dveřmi“ se sociálním demokratem Janem Birkem. Poslanci se navzájem uráželi a padla i slova o „vymývání mozků“ a vytvoření „teroristy Baldy“. „Jste to vy, vítači, kteří jste vytvořili pana Baldu,“ řekl také u řečnického pultíku poslanec hnutí SPD Tomia Okamury. Vystoupení poslance Volného, který vyzval kolegu k fyzické konfrontaci, provázelo bouchání do lavic.
Volný svůj výbuch odůvodňoval tím, že nastavil pouze zrcadlo Birkeho primitivitismu a agresi, kterou na něj projevoval z lavice. Odmítá, že by někomu vyhrožoval. Několikrát zopakoval, že se nestydí ani za jediné písmenko, které na půdě Poslanecké sněmovny pronesl a s radostí sobě vlastní je kdykoliv komukoliv zopakuje. Jeho vystoupení nepřekousli lidovci, ti nakonec vyzvali vedení Sněmovny, aby vyvodilo z Volného chování „patřičné závěry“ a případně aby věc postoupilo příslušnému sněmovnímu výboru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab