Výměna vězňů: Němci a Poláci skřípají zuby, ale podřídili se
02.08.2024 22:58 | Zprávy
Velká výměna vězňů mezi Ruskem a USA, během níž byl propuštěn například Ruskem držený americký novinář Evan Gershkovich, se stává trpkou záležitostí zejména pro Evropu. Zatímco Američané a Rusové oslavují návrat vězněných, v Evropě zaznívá strach, že dohoda bude akorát motivovat Rusko k uvěznění dalších lidí a ruským agentům předá signál, že se na Západě nemusejí obávat následků. Nejhůře dle serveru Politico dohodu nesou v Německu, které se rozhodlo propustit vraha Vadima Krasikova, a v Polsku, jež dle hlasů tamní opozice vydalo „svého nejcennějšího agenta Rusům, aniž by za to cokoli dostalo“.
reklama
Výměna vězňů mezi Ruskem a Spojenými státy, o níž agentura AP hovoří jakožto o největší v postsovětské historii, se týkala 24 osob a dle informací agentury ji předcházelo mnoho měsíců jednání a ústupků některých evropských zemí.
AP jmenuje, že mezi 24 vyměněnými byli novináři, političtí disidenti, podezřelí ze špionáže, počítačový hacker a podvodník či muž odsouzený za vraždu.
A přestože Rusko propustilo výměnou za 8 svých občanů z pětice různých zemí 16 osob, nepanuje o akci na Západě pouze dobré mínění. Den po historické výměně vězňů se dle serveru Politico potýkají se smíšenými pocity například Němci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.