Představitelé země pak v souvislosti s americkým útokem uvádějí, že se ubrání jen ten, kdo je sám silný. Zároveň hovoří o neskrývané agresi proti suverénnímu státu.
Spojené státy přitom v těchto dnech přesouvají ke Korejskému poloostrovu letadlovou loď USS Carl Vinson. Chtějí totiž – alespoň podle scénářů, jež server zmiňuje – reagovat na severokorejskou jadernou hrozbu a omezit možnosti diktátora Kim Čong-una rozpoutat válečný konflikt. Mezi zeměmi však zatím platí příměří od roku 1953. Od té doby se také armády obou zemí nestřetly. I když koreanista Petr Bláha pamatuje incidenty v demilitarizované zóně na hranici obou Korejí.
Návrhy pak prý také obsahují návrat amerických jaderných zbraní do Jižní Koreje. Trump totiž podotýká, že jeho předchůdci nereagovali dostatečně na severokorejské zbrojení. Tlačí tak i na Čínu, aby svého spojence umravnila.
Původní text ZDE.
Server Aktuálně.cz si pak všímá i návštěvy nového amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, jenž míří do Moskvy. Právě Rusko totiž také americký útok na Sýrii ostře odsoudilo a nazvalo jej aktem agrese proti suverénní zemi. Tillerson prý zároveň veze jasný vzkaz zemí skupiny G7 pro Rusko. „Pokud neskončí vaše podpora syrskému prezidentovi Asadovi, přitvrdíme,“ uvádí se.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef