„Na hnutí ANO se mi líbí, že má tah na branku,“ vyznal se současný člen Rady Českého rozhlasu. V jihočeské organizaci, která jej oslovila, prý poznal samé slušné lidi. „A je tam určitá míra vlastenectví, což je dnes strašně nepopulární slovo,“ dodal.
V současné sociální demokracii se Jandákovi nelíbí zejména zahraniční politika Tomáše Petříčka, ale rovněž působení Jany Maláčové na Ministerstvu práce, kvůli kterému se podle něj může položit celá česká ekonomika. „To nejsou sociální demokraté, ale takoví zvláštní mladí lidé, kterým nerozumím,“ vysvětlil. A podobné je to prý i s předsedou Janem Hamáčkem. Ti lidé si podle něj žijí ve svém vlastním světě, s nikým se nebaví, a přesně proto dnes ČSSD nemá 32 procent voličů jako v minulosti, ale asi čtyři.
Jandák nicméně odmítá, že by se jednalo o „zradu“ sociální demokracie. „Pozastavil jsem členství v ČSSD v roce 2017, když jsem byl zvolený do Rady Českého rozhlasu a odešel jsem znechucen ze Sněmovny,“ vysvětlil pro Novinky.cz. Již předtím prý ale dlouho cítil „nedorozumění“ s vedením strany.
Tato slova nevydýchal Jan Chvojka, předseda poslaneckého klubu ČSSD, který Jandákovi připomněl, že ještě v roce 2017 mu tehdejší padesátka poslanců ČSSD byla dobrá, aby jej zvolila do Rady Českého rozhlasu. „Drobné nedorozumění nejspíš bylo, když se nechal mj. 50 poslanci ČSSD zvolit do rady,“ napsal posměšně bývalý ministr pro lidská práva.
Pod jeho příspěvkem se rozjela velmi „veselá“ diskuse, která probrala vše pikantní z Jandákovy minulosti. Vzpomenuto bylo množství stran, kterými prošel (ještě před ČSSD Republikánská unie, pak lidovci a ODS), a dokonce i jeho „červený nos z chlastu“, který se prý v české politice nosí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav