Zabij všechny bílé muže, doporučovala londýnská úřednice. Jako žena a menšina mám právo toto hlásat, tvrdila u soudu. A ten ji osvobodil...

07.11.2015 14:29 | Zprávy

Úřednice jedné z londýnských univerzit Bahar Mustafová na sociální síť Twitter umístila slogan „zabij všechny bílé muže“. Dostala se za to před soud, kde byla obviněna z vyhrožování. Soud ale nakonec konstatoval, že pro odsouzení neexistuje dost důkazů. S odvoláním na britský deník The Guardian o tom informuje server Echo24.cz.

Zabij všechny bílé muže, doporučovala londýnská úřednice. Jako žena a menšina mám právo toto hlásat, tvrdila u soudu. A ten ji osvobodil...
Foto: pixabay.com
Popisek: vlajka Velké Británie

„Nebyl shromážděn dostatek důkazů k prokázání skutečného úmyslu,“ stojí v dopise zaslaném Mustafové ze státního zastupitelství. Protože se před soudem musela bránit před obviněním ze šíření nenávistných zpráv a na svou obhajobu musela vynaložit určité náklady, po verdiktu může žádat o náhradu těchto nákladů.

Sama Mustafová tvrdí, že je členkou etnické menšiny, takže vlastně nemůže být rasistickou ani sexistickou vůči mužům. Na podporu této ženy se vyjádřilo asi 2 000 lidí, ale proti ní asi 20 000. Žádali propuštění Mustafové z univerzity. Působila na postu úřednice pro rozmanitost. Mustafová si získala pozornost už tím, že v dubnu tohoto roku uspořádala diskusi, kam měly přístup jen studentky, nikoli studenti, a to ještě jen studentky černé barvy pleti a příslušnice etnických menšin. Stejně tak na diskusi měli přístup příslušníci tzv. nebinární skupiny, které nelze označit ani za muže, ani za ženy.

Celý spor ale zdaleka neskončil. Může dojít ještě k odvolání.  

V komentáři k celé kauze na serveru deníku The Guardian se lze dočíst, že Mustafová nepochybně udělala řadu chyb. Výrok „zabij všechny bílé muže“ je kontroverzní, ale vyjadřuje určitou míru frustrace feministek ze společenských poměrů.

Komentář v angličtině naleznete zde

Charlie Brinkhurst-Cuff píše, že Mustafová rozhodně nevyzývala ke genocidě bílých mužů. Šlo prý pravděpodobně o reakci na hash tag „zabijte všechny muslimy“, který v té době také koloval po sociálních sítích. Podobných nenávistných projevů je sociální síť plná, a to ještě mnohem nenávistnějších. Výrok úřednice z univerzity je v porovnání s tím jen „slabý odvar“. Řada žen navíc trpí on-line šikanou. Díky medializaci případu se to prý stalo i Mustafové. A zatímco ona musela před soud, pisatelé, kteří ji šikanovali on-line, se soudu pravděpodobně vyhnou.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rodina

To, že dítě pláče, když odchází náhradní maminka, myslíte, že je problém v nějakém pořadu? Není spíš v rodičích, kteří, jak je v pořadu často vidět, se o děti dostatečně nestarají? A než řešit zákaz pořadu, nebylo by spíš na místě se zabývat tím, že dost dětí žije v rodinách, které se jim dostatečně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na tiskovce STAČILO! řekla Konečná, co viděla v supermarketech

13:21 Na tiskovce STAČILO! řekla Konečná, co viděla v supermarketech

Jako „relevantní protiváha k asociální politice vládní garnitury“ se představila koalice STAČILO! př…