Navštívili jsme některé české a také saské lázně a „splakali nad výdělkem“. Jarní doba není sice tou super lázeňskou, ale dříve, před desítkami let, to tu bylo zaplněno permanentně. Dnes abyste pohledali…
Prozíravé Emiráty
Lázně Kynžvart, to byly vyhlášené dětské lázně, třeba na cesty dýchací. Dnes živoří. Františkovy Lázně, zázrak na ženské nemoci jak u mladých, tak starších, by bez regeneračních pobytů pro manažery horko těžko přežily. Karlovy Vary, to je kapitola sama pro sebe, stejně jako Mariánské Lázně či Jáchymov, které nyní vlastní Spojené arabské emiráty.
Do těch velkých tentokrát nenahlédneme, ale přesto se v posledně jmenovaných zastavíme několika větami. Unikátní radiové lázně, které jsou mimořádné na celém světě, jsou ideální pro arabskou klientelu, která má specifické zdravotní problémy. Náhlé změny teploty, přechody mezi klimatizovanými prostorami a volným prostranstvím, kde je o 30 stupňů více, jsou pro lidský organismus fatální. Jáchymov tedy pomáhá v tomto směru dokonale. A našinci se tu najdou také nějací. Když už ne na velké pobyty, tak alespoň na prodloužené víkendy, kdy si pomohou radiovou vodou.
Plány v troskách?
Sen o lázeňském trojúhelníku, zapsaném v UNESCO, se rozplývá už řadu let. Zpočátku zajímavý nápad byl poté okořeněn nerealistickými představami o zapojení slovutného města Baden-Baden, jež je ale od zmíněného česko-saského trojúhelníku pár stovek kilometrů daleko. Lázně v bývalém východním Německu mají ty samé problémy jako ty české, ale ještě řadu dalších. Specifika bývalé NDR, kdy po připojení do SRN nastal obrovský odliv lidí včetně odborných profesí, lázeňství nevyjímaje, není se „západním“ sousedem do nynějška vyrovnána.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala