Založili jste tu šikanistán, vmetl Kalousek Hamáčkovi. Babiš prý rozpustil, co pravicové vlády ušetřily, a ještě se tím drze chlubí

04.06.2017 12:21 | Zprávy

V nedělní Partii FTV Prima proti sobě zasedli předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek (TOP 09). Šéf TOP 09 žádal televizní diváky, aby důsledně oddělovali islám a radikální islám, neboť to v žádném případě není totéž. Pak se obul do koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL, která podle Kalouska zavádí v České republice „šikanistán“.

Založili jste tu šikanistán, vmetl Kalousek Hamáčkovi. Babiš prý rozpustil, co pravicové vlády ušetřily, a ještě se tím drze chlubí
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek v pořadu Partie

V sobotu večer prožil Londýn další teroristický útok, kterému padlo za oběť sedm lidí. Dalších čtyřicet sedm prý bylo zraněno. Jak Kalousek, tak Hamáček útok odsoudili.

„Tento zbabělý útok je třeba jednoznačně odsoudit a říct, že jedinou obranou může být ještě užší spolupráce tajných služeb a ještě rychlejší zákrok bezpečnostních složek. Britská policie to zvládla za osm minut, což je obdivuhodné... Naším úkolem je také nepodléhat strachu, neměnit náš způsob života,“ konstatoval Hamáček.

Předseda sněmovny prý nechce šířit paniku, takže nechce na kameru říkat, že bychom se měli bát útoku. „Ale obecně je dobré mít na paměti to, že doba se mění a je lepší být ostražitý. Je lepší něco nahlásit i zbytečně, než něco přehlédnout,“ uvedl Hamáček s tím, že i my jsme součástí koalice bojující proti terorismu.  

Kalousek diváky požádal, aby nesměšovali islám a radikální islám. Podle Kalouska je to třeba oddělovat.

„My jsme v hybridní válce. Svět už nebude tak bezpečný, jak jsme byli zvyklý. Je zřejmé, že nestačí sledovat nebezpečné osoby, ale je také třeba ten radikální teroristický islám nezaměňovat s islámem, protože islám a radikální islám jsou dvě samostatné kategorie. A ti radikálové si našli v západní zemích diaspory, které lze relativně snadno radikalizovat, u nás naštěstí nejsou,“ ocenil Kalousek.

Hosté se shodli na tom, že Británie a Francie dnes sklízejí plody politiky 70. a 80. let, kdy do těchto zemí dorazili rodiče dnešních radikálů, kteří se snažili asimilovat. Kalousek také dodal, že je sice opozičním politikem, ale bezpečnostním složkám tohoto státu plně důvěřuje. „Ale já jako opoziční politik důvěřuji bezpečnostním složkám našeho státu, že dělají maximum pro zajištění naší bezpečnosti.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

21:19 Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

Evropská unie opět přitvrdila ve svém vyšetřování sociální sítě X Elona Muska a žádá po ní vydání in…