„Pokud by to byla pravda, byl by to jen smutný obrázek stavu naší společnosti. Na druhé straně by tento krok byl v souladu s dosavadním jednáním hlavy státu,“ poznamenal Fajt v rozhovoru. Nepřátelství s Hradem si však vysvětlit neumí.
„Nevím, do jaké míry je v této záležitosti aktivní prezident, mám za to, že aktivnější budou někteří lidé z jeho okolí. A ti mohou mít nejrůznější motivace. Každopádně bude hlavní motivací odplata za otevřenou kritiku, u ostatních to mohou být nenaplněné ambice v Národní galerii, přerušení obchodních kontaktů s Národní galerií za mého řízení apod.,“ podotkl Fajt, jenž se podle svých slov nikdy s prezidentem nesetkal.
Netají se však tím, že nepatří mezi prezidentovy podporovatele, v první prezidentské volbě podpořil jeho protikandidáta Karla Schwarzenberga.
„Prezident odmítl v roce 2015 podepsat můj profesorský dekret a podle mých zdrojů jsem byl nejdříve jediný, teprve později ke mně byli přidáni ti další dva kolegové. Tento manévr měl zastřít cílený útok na moji osobu. Snaha o moji dehonestaci však je staršího data,“ vzpomněl na svoji habilitaci Fajt.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef