„Prezident Miloš Zeman tentokrát neoslavoval státní svátek po boku Martina Konvičky, dokonce vůbec nikde nedělal ostudu, ale zůstal v Lánech a vidět a slyšet byl pouze mluvčí Jiří Ovčáček. Přesto je to právě hlava státu, o které státní svátek ukázal nejvíc – díky jasnému poznání toho, kdo jsou jeho fanoušci. Náckové, ruští kolaboranti a xenofobové,“ píše server.
Pokud o tom někdo pochybuje, stačí se podívat, kdo 17. listopadu na Letné demonstroval na podporu prezidenta Zemana. Na této akci zazněla hesla namířená proti uprchlíkům, proti NATO a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tu byl dokonce označen za vlastizrádce.
Extremistická scéna se prý dnes změnila. Levicoví i pravicoví extremisté podporují Zemana v ulicích, ale nezůstává osamocen ani na politické scéně. Ještě nedávno za ním stálo více než šest desítek poslanců, kteří podepsali návrh zákona na obnovení paragrafu o nepřípustném hanobení prezidenta republiky. Pod návrh zákona se podepsali komunisté, část poslanců ČSSD a část poslanců ANO. A také zákonodárci zvolení za hnutí Úsvit. Část poslanců sociální demokracie, Babišova hnutí ANO i Úsvitu si to však nakonec rozmyslela a podporu zákonu stáhla. Ale Bohuslav Chalupa (ANO) či Jaroslav Foldyna (ČSSD) podpisy pod novelou ponechali. Pod návrh zákona se podepsal také poslanec Stanislav Huml (ČSSD), který před několika dny přirovnal urážení prezidenta ke znásilnění ženy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp