Pečinka se následně zaměřuje na studentské volby, které zorganizoval Člověk v tísni. Zúčastnilo se jich 40 tisíc mladých lidí mezi 15 a 18 lety. Vítězi byli Piráti, následovaní TOP 09 a ANO a SPD Tomio Okamury.
Pečinka pak zmínil, že za prvního vítěze voleb bude možné považovat hnutí ANO. „Ti po čtyřech letech ve vládě tvrdí, že volit jej znamená vyjadřovat nedůvěru k ‚těm nahoře‘,“ zmínil Pečinka. „Připomíná to paměti Gustáva Husáka, který krátce před svou smrtí sepsal se svým věrným historikem Plevzou malý testament, kde s vážnou tváří tvrdil, že jako generální tajemník a prezident republiky vlastně žádnou velkou moc neměl a že to všechno ti ostatní v politbyru,“ dodal.
Původní text ZDE.
Následně se pak zaměřuje na srovnání Andreje Babiše a Tomio Okamury. „Zatímco Babiš varuje před islámem, Okamura ho chce rovnou zrušit. Když Babiš přesouvá léky z vyšší do nižší sazby DPH, Okamura chce daň úplně zrušit. Tam, kde Babiš vymýšlí výjimky pro EET, Okamura chce evidenci zrušit a přidává daňové paušály pro živnostníky,“ vypočítává Pečinka.
Další protestní formací jsou podle Pečinka přemalovaní „zelení dneška“ Piráti, kteří mají image mířící na venkovsko-maloměstské voliče Babiše a Okamury.
„K protestnímu součtu mohou přispět až deseti procenty. Když k tomu připočítáme stejný počet voličů z řad KČSM, musíme se zeptat: Kdo bude v politice něco vytvářet, když všichni chtějí jen kritizovat a bořit?“ uzavřel svůj text Pečinka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef