Ministerstvo obrany zvýšení příplatku u zdravotníků zdůvodňuje novelou nařízení vlády, podle kterého může zaměstnavatel od ledna zvýšit zvláštní příplatek u některých činností civilního zdravotnického personálu. Protože rizikové práce konají i vojáci z povolání, navrhla obrana změnu v obdobném rozsahu i pro ně. „Současně s touto změnou je navrhováno upravit podmínky nároku na zvláštní příplatek v souvislosti s výkonem služby ve výškách při ošetřování, revidování a kontrole pozemních radiolokačních, radionavigačních, radiokomunikačních a meteorologických zařízení,“ dodal úřad.
Obrana navrhuje, aby byl do druhé rizikové skupiny s rozpětím zvláštního příplatku od 2000 do 6000 korun měsíčně zařazen výkon služby při soustavném poskytování zdravotní péče na operačních sálech, anesteziologicko-resuscitačních odděleních, odděleních urgentního příjmu, jednotkách intenzivní péče, na onkologických odděleních a při neodkladném poskytování zdravotní péče členy výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby. Tato změna se týká asi 200 vojáků.
Další úprava se týká vojáků z povolání, kteří soustavně kontrolují, revidují a ošetřují pozemní radiolokační, radionavigační, radiokomunikační nebo meteorologická zařízení. Dosud na vyšší příplatek měli nárok jen ti, kteří měli tyto činnosti na starosti pro letištní provoz. Novela se dotkne zhruba 100 vojáků.
Doplnění rizikových činností bude ministerstvo obrany a jeho příspěvkové organizace stát ročně včetně odvodů asi deset milionů korun. Obrana peníze chce najít ve svém rozpočtu, po ministerstvu financí další finance nebude požadovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk