František Tichý: Výnosný byznys s chudobou

06.04.2013 21:21 | Zprávy

Vlastnit ubytovnu je nejspíš stejně výnosné, jako mít hotel. A pokud do té ubytovny nastěhujete početné sociálně slabé rodiny, jste za vodou. A pravděpodobně na tom budete líp než majitel hotelu pro vybranou klientelu. Že vám to přijde nelogické? Realita však taková je.

František Tichý: Výnosný byznys s chudobou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze

Jsem takový normální průměrný člověk, který za bydlení platí takovou normální průměrnou cenu. Kolik přesně, není důležité. Ale rozhodně to ani zdaleka není dvacet tisíc, protože to vysoce přesahuje mé finanční možnosti. 

A protože se pohybuji mezi normálními víceméně průměrnými lidmi, tak ani neznám nikoho, kdo by tolik za bydlení platil. Ať už by byl bohatý nebo naopak chudý. 

Že jsou ubytovny drahé až předražené, není tajemstvím. Řekl bych, že se to ví už dlouho. Ale že je to až tak výhodný byznys, jsem se dověděl teprve až tento týden, kdy do médií pronikla zpráva, která podivuhodné praktiky s ubytováním sociálně slabých popisuje. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rozhlas.cz

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

EU

Nemyslíte, že EU zase dokazuje, jak je neschopná, když se má vyřešit nějaký problém? Bylo tomu tak u migrace, covidu, ale teď třeba i v případě války na Ukrajině. To opravdu dokáže mír vyjednat až Trump, který to navíc dělá bez součinnosti s EU? Ano, něco nám nařizovat a komplikovat tak většinou lid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Jak v našem parlamentu objevovali Ameriku

12:16 Ladislav Jakl: Jak v našem parlamentu objevovali Ameriku

Svět inovuje, investuje, dereguluje, pádí kupředu. Evropská unie reguluje, mudruje a stagnuje. Co s …