Ivan David: Na Maďarsko si Brusel kvůli homosexuálům troufne, před Tureckem je krotký jak mopslík

26.06.2021 9:09 | Komentář

Plánovaný duhový stadion v Mnichově na podporu práv LGBT menšiny v Maďarsku mohutně hýbe nejen fotbalovou Evropou. Organizátoři zápasu v Mnichově, kdy mimochodem Němci jen „o fous“ unikli porážce od „homofobních“ Maďarů, si zjevně neuvědomili, že na stadionu nestojí Viktor Orbán, ale maďarské národní mužstvo.

Ivan David: Na Maďarsko si Brusel kvůli homosexuálům troufne, před Tureckem je krotký jak mopslík
Foto: archiv
Popisek: MUDr. Ivan David, český psychiatr. Za politické hnutí SPD byl zvolen poslancem Evropského parlamentu

Ve své velkolepé toleranci, největší na světě, se Němci opět dopustili své tradiční nectnosti – pocitu, že oni jsou nejlepší a mohou všechny poučovat. Ani jim při tom nevadil fakt, že jeden hráč Maďarska, Peter Gulacsi, brankář, který má smlouvu v Lipsku, je jedním z nejslavnějších kritiků onoho maďarského zákona, proti kterému duhoví fanoušci německého týmu tak vehementně protestovali. Ponížení maďarského týmu nakonec zabránila UEFA, která duhové nasvícení zakázala coby směšování sportu a politiky. Německý brankář Manuel Neuer s duhovou páskou na rameni pak pózoval po konci zápasu před bannerem svého sponzora Quatar Airways, letecké společnosti země, kde jsou homosexuálové trestáni „jen“ vězením.

O pokrytectví a laciné statečnosti tam, kde to nic nestojí, píše v komentáři pro Frankfurter Allgemeine německá spisovatelka a novinářka Ronya Othmann: „Je tu znovu měsíc hrdosti. Takže je čas pro mnoho firem pro Rainbow-Washing. Loga BMW, VW, Lenovo a Ko září v duhových barvách - ale samozřejmě pouze v zemích jako Německo, USA nebo Švýcarsko. Trochu sektu, trochu lesku a viditelnosti, tak queer, aniž by to zabolelo: společnosti chtějí vydělat peníze. V Německu by byl tento Pride marketing před 30 lety nemyslitelný: Homosexualita byla ve Spolkové republice Německo trestným činem až do roku 1969 (dokonce později než u nás, pozn. editora) a paragraf 175 byl zcela vymazán až v roce 1994.

LGBT lidé vždy existovali všude. Vypovídají o tom staré arabské homoerotické milostné básně nebo poezie řecké básnířky Sapfó. Homosexualita je globální nadčasový fenomén. Totéž bohužel platí pro homofobii. Při výčtu mnoha No-Go zón pro homosexuály přeběhne jednomu po zádech mráz: V 69 zemích světa je homosexualita trestným činem, v Íránu, Jemenu a Saúdské Arábii dokonce trestaná smrtí. Jedni trestají bičováním, jiní věší na stavební jeřáby a kamenují. A i když je někde homosexualita legální, nemusí to nutně znamenat společenské přijetí. Homofobie existuje ve všech anti-moderních ideologiích: mezi homofoby patří nacisté, turečtí Šedí vlci, evangelikálové i islamisté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jestli máte plán, jak zajistit dostupné bydlení, proč jste s ním nepřišel už jako ministr?

Tvrdíte, že máte plán, jak ročně zajistit až 10 000 bytů s dostupným nájmem navíc. A způsob, jak do bydlení nalít až 50 miliard ročně. A můžete ten váš plán rozvést? A máte také plán, jak lidem zpřístupnit vlastní bydlení, na které dosáhnou i třeba za pomocí hypoték, na které ale teď téměř nikdo ned...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Správně načasované Čapí hnízdo

15:16 Zdeněk Jemelík: Správně načasované Čapí hnízdo

Podle lidové tradice je den 1.dubna dnem nevázaného žertování, „vyvádění aprílem“. Dnešek jsem měl s…