Na druhém místě je ovšem již Lidová strana Naše Slovensko, kontroverzní uskupení vedené Mariánem Kotlebou by získalo 11,8 procenta. Dostalo se tak před tzv. liberální opozici. Progresivní Slovensko a Spolu by volilo 10,3 procenta a stranu bývalého prezidenta Andreje Kisky Za lidi 9,2 procenta slovenských voličů. Hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti, společně se satelity, by dostalo 8 procenta, což je výrazný posun od dřívějších cca 6 procent.
Sme rodina podnikatele Borise Kollára, strana, která může být jazýčkem na vahách, by dostala 7 procent. Křesťanskodemokratické hnutí má 5,7 procent, stejný výsledek má i liberální Svoboda a solidarita a jako poslední by se dostala do parlamentu Slovenská národní strana se ziskem 5,3 procenta. Bez mandátů by zůstaly obě „maďarské strany“. Bugárův vládní Most-Híd totiž oslovuje pouze 4,3 procenta voličů, stejně jako druhý blok založený na spolupráci Strany maďarské komunity, Maďarského fóra a Sounáležitosti.
Zatím mimo parlament by zůstal i projekt bývalého ministra zdravotnictví a vnitra Tomáše Druckera Dobrá volba (3,8 procenta) a strana bývalého soudce Nejvyššího soudu a prezidentského kandidáta Štefana Harabina Vlast (2,1 procenta). Podle tohoto průzkumu společnosti Focus by v Národní radě SR bylo 9 politických stran. Tato roztříštěnost i s přihlédnutím časté osobní animozitě představitelů opozice naznačuje oprávněnost obav z vytváření příští vládní koalice.
Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV