To, že v Rusku bývají běžně volby neregulérní, dokazují třeba výsledky těch prezidentských, kdy v některých obvodech dostal Vladimír Putin 100% hlasů a hlasovalo pro něj ještě více voličů, než kolik ve zmíněných místech žije obyvatel. Existuje i videozáznam z jednoho volebního okrsku, kde členové volební komise vhazují do uren hlasy, nejspíše pro stranu prezidenta Vladimíra Putina Jednotné Rusko. I známá ruská spisovatelka Ljudmila Ulická řekla v jednom rozhovoru pro Lidové noviny. „V Rusku se volby běžně falšují, to je fakt.“
Jenomže v Přímořském kraji to už soudruzi poněkud přehnali. Ještě po sečtení 96% hlasů vedl komunistický kandidát Andrej Iščenko nad dosavadním gubernátorem Andrejem Tarasenkem podporovaným Kremlem. Nakonec ovšem vyhrál Tarasenko, přičemž matematicky bylo jasné, že zvítězit nemohl. Volby tedy byly zrušeny, což se nelíbí Iščenkovi, který se považuje za regulérně zvoleného gubernátora a chce se kvůli volbám obrátit na soud. Jeho totiž jejich zrušení poškozuje, protože až do nových voleb zůstává na gubernátorském postu Tarasenko.
Je jisté, že toto nebyly jediné zfalšované gubernátorské volby v Rusku, akorát v jiných místech to nebylo tak okaté. Přesto však kromě Přímořského kraje byly volby zrušeny i Chakasii na jihu Sibiře.
Pro nás to znamená jediné. Rusko, které takto masivně manipuluje s volebními výsledky, není a nemůže být důvěryhodnou zemí. Jestliže Rusové takto podvádí a lžou ve volbách, je jasné, že takto se chovají i v jiných záležitostech a proto se jim nedá věřit. Standardní demokratické země by si takové okaté skandální volební podvody nedovolily.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV