Je prokazatelné, že Irán hlásá likvidaci Izraele a podporuje teroristickou organizaci Hizballáh. Ono mezi šíitskými a sunitskými fanatiky vážně není rozdílu. Dokonce Židovský stát se umí snadněji domluvit se Saudskou Arábií než s Iránem. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem to řekl jasně a pravdivě. To, že je islámský stát poražen, je v pořádku, ale pokud jeho místo zastoupí v Sýrii Irán, tak to bude moc špatné. A pro Izrael ještě horší. Bojovníci islámského státu jsou v současné době v podstatě jen špatně vyzbrojenou otrhanou hrstkou, a především v Iráku zásluhou Američanů utrpěli řadu drtivých porážek. Kdežto Irán má velkou a dobře vyzbrojenou armádu včetně revolučních gard.
Ten spolu s Hizballáhem je spojencem Ruska a prezidenta Bašára Asáda v syrském konfliktu. Dá se tedy říci, že Rusové spolupracují s muslimskými teroristy. To, že někdo bojuje s islámským státem, ještě neznamená, že sám nepatří k muslimským fanatikům. Takový Hizballáh má na svědomí hodně často i brutálních vražd židovských civilistů včetně žen a dětí.
Irán nyní staví samostatný terminál v syrském přístavu Tartus. Otázka zní proč, když už je ISIS téměř poražen? Nabízí se celkem logické vysvětlení, pro chystanou agresi proti Izraeli. To by potvrzoval i fakt, že jeho komplicové z Hizballáhu začali pokládat zpravodajskou infrastrukturu na syrských Golanech přímo proti izraelským liniím.
Je smutné, že nebezpečí Iránu mnozí podceňují a proto je burcující hlas Benjamina Netanjahu, který před ním důrazně varuje, moc důležitý. Tato radikální islámská země, ve které za urážku Koránu hrozí trest smrti, kde ženy musí chodit zahalené a nemohou sledovat fotbalové zápasy, je bohužel podceňovaná. Rusko jí vyzbrojuje a je jeho spojencem, ovšem ani Evropská unie není bez viny, když se snaží o normální vztahy s Iránem a zcela přehlíží, že neuznává existenci Židovského státu a usiluje o jeho zničení. To je například přístup evropské ministryně zahraničí Federici Mogheriniové, která své proarabské postoje a protiizraelskou nenávist ani neskrývá. Nutno ovšem dodat, že i v EU jsou rozdíly. Např. Velká Británie, Německo, Česká republika a pobaltské republiky zastávají proizraelské postoje, ovšem přístupy Francie nebo Švédska bývají k Židovskému státu hodně nepřátelský.
https://globe24.cz/svet/38317-netanjahu-pri-navsteve-ruska-znovu-varoval-pred-rostoucim-vlivem-iranu-v-syrii
http://blog.pravezpravy.cz/iran-buduje-samostatny-terminal-pro-pristani-vojaku-v-tartusu
Psáno pro iDnes.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV