Jiří Weigl: Palec dolů

20.09.2022 11:28 | Komentář

Televizní projev premiéra Fialy k národu potvrdil jak svou formou, tak obsahem, že se poměry u nás nevyvíjejí dobrým směrem.

Jiří Weigl: Palec dolů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl

Hlavní média, především ta veřejnoprávní, umožňují premiérovi komunikovat s veřejností imperátorským stylem – nikým nepřerušovanými sólo monology, což nebylo nikdy umožněno nikomu z jeho polistopadových předchůdců. Myslím, že to není v důsledku nátlaku premiéra a vlády na hlavní média. Je to projev totálního propadnutí politickému aktivismu ze strany médií, která na kritický odstup od moci a svou nezávislost zcela rezignovala a vědomě a přímo se aktivně účastní politického boje.

Fiala se tak charakterem a atmosférou svých projevů podobá svému nenáviděnému protivníkovi Vladimiru Putinovi, na kterého svaluje všechny problémy a potíže světa i naší země, s tím rozdílem, že na rozdíl od něho nic nového ani důležitého neříká. Všichni vědí, že vláda nevěděla a neví kudy kam, všichni vědí, že ceny energií i po zastropování jsou likvidační, všichni proto budou nuceni maximálně šetřit a uskrovňovat se, protože tuší, že případná vládní pomoc přijde jako vždy pozdě nebo vůbec. Nikdo z vlády nikoho v této situaci k šetření vyzývat nemusí. To je pro obyčejné lidi existenční nutnost.

Fiala neřekl nic, co by ospravedlnilo jeho mimořádné vystoupení týden před volbami. Nemá žádné nové sdělení, nemá se čím chlubit - inflace je rekordní, stejně jako ceny energií, jeho servilní postoj vůči Bruselu a Berlínu, jejichž politika dnešní katastrofu umožnila, je neměnný. Schovávat se za Putina a Ukrajinu nelze donekonečna.

Za týden u komunálních a senátních voleb přijde první test trpělivosti voličů. Vláda je nemůže balamutit do nekonečna. Ten děsivý účet totiž nezaplatí ona, ale občané.

Převzato z webových stránek Institutu Václava Klause

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…