Michael Rada: Zpřísnění trestů za výkony

17.01.2017 8:35 | Zprávy

V době ne tak minulé byli úderníci ze země velkého bratra schopni pracovat i na 150 %. Dnes podobně pracují pracovníci v zemi velké sestry a nikomu nepřipadne divné, že vánoce začínají hned po čínském novém roce. Tresty za výkon, se tak pravděpodobně dávají jen v tuzemsku.

Michael Rada: Zpřísnění trestů za výkony
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

K napsání tohoto příspěvku (dnes již třetího) mne inspiroval titulek v periodiku ministra financí. Jeho titulek zněl SOLÁRY VYRÁBĚLY VÍC ELEKTŘINY, NEŽ DOVOLUJÍ FYZIKÁLNÍ ZÁKONY.

Namísto návrhu na Nobelovu cenu a státní vyznamenání, čeká ty, kteří to dokázali, pokuta od jednoho z četných trestních úřadů. (I ty mi připadají býti lokální specialitou).

Pokuty se u nás totiž často dávají za scházející hlášení, ne za špatnou, či chybnou práci. Je to vynikající business, kde uzákoněná exklusivita jednoho hráče, přes jehož prostředky protékají stovky milionů, se sestává z toho, že vede tabulky a rozdává pokuty, či pro ně předkládá podklady. Ale abych nezapomněl, ještě za dotační peníze objíždí školky a školy, aby naučil ještě více lidí plýtvat a tvořit více odpadu, protože odpad je business.

Takovou zajímavou perličkou je přitom i to, že s sebou vozí odpadky, které si uměle vytvořil, či nechal vyrobit, aby jako odpadky vypadaly, a to samozřejmě z nových nerostných surovin.

Otázku příliš velkých obalů, či jejich neefektivního využití, nebo dokonce zbytečně deklarované jednorázovosti neřeší, to by totiž musel opustit teplo kanceláře u Vyšehradu.

Image

Protože tuzemsko je, jak je vidět, zemí netušených možností, a osvícených politiků, stálo by možná za to, namísto placení desítek milionů lidem vedoucím excelové tabulky, zaplatit desítky tisíc robotům, které tu samou práci udělají za ně.

V Japonsku a nejenom tam, to už zkouší a vida, ono to funguje. Kreativita, totiž není na místě a není ani žádanou vlastností a počítat, umí často stroje o něco rychleji a lépe než chybující lidé, pro něž občas záměrně integrovaná chybka znamená příjemný pravidelný a nedaněný příjem.

Dnešní příspěvek zakončíme dvěma články z moravské metropole. Ten první ukazuje na osvícenost lokálních politiků přinášející tzv. POLITICKÉ ŘEŠENÍ PROBLÉMU a druhý realitu, kterou ona osvícenost přináší.

Na závěr ještě návod osvíceným, kdyby už nevěděli, samou starostí, jak problém pobytu lidí bez domova, mezi ostatními lidmi, řešit.

spikes.jpg (960×960)

Tečku za dnešním příspěvek učiní osvícenost politiků a businessmanů Japonska, jmenuje se FUKUSHIMA.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Uhlíkové blouznění pokračovalo v Baku

12:26 Zdeněk Lanz: Uhlíkové blouznění pokračovalo v Baku

Na webu United Nations – Informační centrum OSN v Praze se dne 11. 11. 2024 objevil článek s názvem …