Máváme-li rukama, tak to má podle toho, jak kdo chce, jiný význam. Snad by to chtělo poučit se u goril. Například když zvednu ruku, tak to může znamenat, že vlak má zastavit. Nebo police tak dává znamení řidiči. Nebo je to trestný čin - hajlování.
Na druhou stranu, jednou v televizi ukazovali, na Vánoce, papeže asi pět minut. Já si myslel, že celou dobu hajluje. Jak to, že to jemu prošlo? Laik je pak úplně zmaten. Občan, který si občas čte v dějepisu, ví, že Vatikán zřídil Mussolini. Dnes se to obchází slovy: To italská vláda. Na to by se dalo použít lidové přísloví: staré vlky novým kouskům nenaučíš.
Nebo někdo zvedne ruku jak Churchill. A pak k tomu roztáhne dva prsty. Jak ale poznám, jestli dotyčný již nemá podágru a prsty neroztahuje nechtěně? A chce říci něco úplně jiného. A to nemluvím o gestech hluchoněmých.
Snad aby byl přijat soubor zákonů, který by to upravoval. A nacvičovat rozdíly masově, jako na spartakiádu. Aby nedocházelo k nedorozuměním a hádkám, tak by měly rozsáhlými kurzy projít všechny orgány státní správy. Zvláště soudci a podobně by měli procházet aktuálně inovovanými kurzy.
Se soudružským pozdravem:
Znakové řeči zdar!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV