Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (19)

23.12.2019 17:36 | Zprávy

O bezpečnosti, zbraních, autoritativních režimech a civilizační schizofrenii

Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (19)
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Střílející magor v Ostravě

Tak už došlo na šíleného střelce i u nás. V ostravské nemocnici padla rukou šílence spousta lidí. Zatímco se policie plácá po ramenou, jak to skvěle zmákla, mezi lidem vládne oprávněná skepse. Pominu-li excelentní rozbor bezpečnostního experta Bohbota a obligátně autocenzurovaný/politicky korektní projev Andora Šándora, tak si i prostý lid na základě veřejně dostupných informací všiml, že šlo o totální policejní fiasko a mlžení pana Hamáčka a oficiálních zdrojů tomu zdařile napomáhá. Korunu tomu nasadili nejrůznější protizbraňoví aktivisté v čele s ČT a někteří mozkově poněkud pomalejší politici, obratem řvoucí po další protizbraňové buzeraci. Nějak jim uniklo, že jakékoliv opatření by bylo zbytečné - magor měl totiž kvér na černo! Na místě dotyčných politiků bych doporučil (a panu Bublanovi speciálně) zakazovat spíše vše, co se dá použít jako provaz a spolu s tím i veřejné osvětlení, aby jejich politická kariéra zcela po zásluze neskončila na lampě.

Zdá se, že vnitro umí ve skutečnosti jen dvě věci - pronásledovat ideologické zločince a kasírovat v rámci silniční buzerace. Bezpečnost občanů má ministerstvo zjevně na háku.

Čest policajtům na dolním konci potravního řetězce, kteří stíhají kromě zhora předepsané buzerace a neúnosné administrativy alespoň občas řešit i běžnou kriminalitu!

Bezpečnost na háku

má zjevně i německá policie. Kromě stíhání ideozločinců a běžné dopravní buzerace se zabývá hlavně pronásledováním takzvaných "autopozérů". Kdyby to zahrnovalo jen nepovolený tuning, dalo by se to chápat, ale buzerace už zahrnuje i povrchovou úpravu (zabavují se auta zlaté barvy, když se policii zdají moc zlatá, případně s netradičními barevnými doplňky) a probléme se stává i svatební výzdoba! Útoky připrchlíků v ulicích se zametají pod koberec - někdy hned, někdy v průběhu vyšetřování.

Zákaz olova v EU

byl jednou z věcí, kterou naši demokrati, ČT a eurohujeři popírali jako fake news ještě v době, kdy kompletní informace a itinerář zákazů visel na unijních stránkách. Olovo je problém v mokřadech (může otrávit vodní ptáky, kteří nasbírají broky spolu s pískem a bahnem, olovo se pak mělní v trávicím traktu s potravou a dostává se do organismu), na souši je však inertní (povrch zoxiduje a k rozkladu nedochází). Člověka může ohrozit jen tak, že si o brok v bažantovi vylomí zub. Bohužel ECHA vydala mistrně zfalšovanou zprávu o prudké jedovatosti zastřelené zvěře a otrávené přírodě, na základě které padl zákaz. Hlavní problém je v tom, že náhražky olova jsou buď jedovaté přímo, nebo se rozpadají na škodlivé komponenty. Pokud jde o monolitické střely z méně jedovatých materiálů, jsou většinou lehké a tvrdé - na větší vzdálenost je problém něco trefit, na kratší je to sice lepší, ale mají velkou odrazivost a po zásahu cíle mohou odletět neznámo kam. Navíc je tu spousta zbraní, které na střelbu náhražkami nejsou stavěné a řada sportovních disciplín, kde jsou náhražky nepoužitelné (ano - lze jimi trefit stodolu zevnitř, ale musí být opravdu dobře zavřená).

Autoritativní režimy

děsí některé naše poslance natolik, že k vyšetřování jejich vlivu chtějí zřídit extra komisi. Samozřejmě nejde o Saúdskou Arábii, EU a další více či méně zjevné diktatury, ale o Čínu a Rusko. Situaci celkem přehledně nastínil projev poslance Kobzy (mj. odvolávající se na zprávu senátora Lásky), zatímco soudružka Langšádlová názorně předváděla, proč se kdysi pálily čarodějnice (kde nic není, ani Smrt nebere).

Problém je, že v Číně měli civilizaci už v době, kdy se u nás diskutovalo na téma, jestli slézt ze stromů byl opravdu tak dobrý nápad. A od té doby na lepší než autoritativní způsob řízení megastátu nepřišli. V Rusku ke stejnému závěru došli za zlomek té doby. Navíc nás má Čína v hrsti - spolu s celou civilizací. V zásadě neexistuje nic, co by neobsahovalo, nebo v rámci výrobního procesu nepoužívalo nějaký komponent z Číny. Může jít o suroviny, elektroniku ve výrobních linkách, jehlu v šicím stroji.

Všechnu výrobu jsme zašmelili, nedělá se tu nic podstatného komplet od suroviny a výrobního prostředku po hotový produkt. Pokud se něco sesype, budeme se muset řadu kdysi běžně vyráběných věcí učit dělat znovu od začátku - od nástrojů k výrobě nástrojů.

Civilizační schizofrenie

je zajímavý jev. Propaganda na jednu stranu hlásá, že zbraně jsou fuj, armáda je zbytečná, zabíjení nežádoucí, rodina nežádoucí, vlastenectví nežádoucí. Vzápětí si ta samá propaganda stěžuje, že do armády nikdo nechce, kdo chce je nepoužitelný, že je tu nedostatečná populace (ale dělá se vše proto, aby se děti běžnému občanovi nevyplatily), že obyvatelstvo nemá zájem nechat se pomordovat za vyšší cíle (obvykle cizí mocnosti) na druhém konci planety.

Kam tenhle přístup vede se ukázalo v jugoslávské Srebrenici. Holandský kontingent se bál vlastních kvérů víc, než místních banditů a nakonec přihlížel z bezpečné vzdálenosti masakru, kterému mohl zabránit. Kdyby neměl vymyté mozky. Bohužel - aktivisticko-pseudodemokratický přístup k problematice končí u keců a sebevraždy civilizace (asistované politickými neziskovkami).

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě)

(zdroj: petrhampl.com)

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Jak budete hlasovat o vydání?

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se jako vlivný člen strany postavíte k hlasování o vydání vašeho předsedy? Podle mě, kdyby na vydání nedošlo, tak tím popřete nejen to, co jste tvrdili v kampani, ale co mi obecně vadí víc, že jako politici vůbec máte nějakou imunitu, která se třeba ani nemusí vztahova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Evropské akcie mají za sebou nejhorší rok historie

19:00 Lukáš Kovanda: Evropské akcie mají za sebou nejhorší rok historie

Komentář k tomu, že evropské akcie mají za sebou nejhorší rok historie, alespoň ve vztahu k těm amer…