Rudolf Mládek: Odpovědnost za EU nese kdo?

07.02.2019 15:46 | Zprávy

„Evropské národy přiznávaly a přiznávají demokratickým mocnostem úlohu vlivné síly, Francie, Velká Británie nebo Spojené státy si ji navíc samy nárokují. Spolu s ní se ale pojí i zodpovědnost za světový řád, které nebyly vždy schopné dostát,“ správně uvádí pro ČT24 někdejší velvyslanec ve Washingtonu a Londýně Michael Žantovský.

Rudolf Mládek: Odpovědnost za EU nese kdo?
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

A dodává, že  Británie s Francií nesou i podíl na krveprolití druhé světové války – zkrátka proto, že na Hitlerovu agresi nebyly schopné zareagovat včas. A i tady se s ním musíme shodnout.

Jenom by bylo dobré to trochu i personifikovat, protože Neville Chamberlain byl zbabělec a jím přivezený „mír“ z Mnichova se žádného ocenění nedočkal, naopak byl základem jeho vynucené rezignace. To takový Winston Churchill po mnichovské konferenci prohlásil, že „Velká Británie si mohla vybrat mezi válkou a hanbou. Vybrala si hanbu a bude mít válku.“

A kdo nese odpovědnost za dnešní EU?

Vždyť všichni vidíme, že současná Evropská komise nejenže EU morálně rozkládá, kryje nezákonné masové migrace, podporuje dotační rakovinu volného trhu,  vytváří nepřátelství mezi národy, politikou svévolných regulací špiní principy demokracie a nastoluje proti Spojenému království politiku msty. Kdyby totéž dělaly vítězné státy po II. Světové válce, jak by asi Evropa dnes vypadala?

Britové  (a ani Američané se odporem k této EU netají)  zjevně prohnilou a nedemokratickou EU opouštějí. Kde je zodpovědnost jaderné Francie? V komplotu s Německem v tzv. Cášské smlouvě? To není nic povzbudivého pro národy Evropy.

Doba se neopakuje, ale špatné činy ano. Francie a Německo jsou toho dnes smutným příkladem. Pokud tedy americký think tank Freedom House ve své každoroční zprávě Freedom in the World konstatuje, že světová demokracie již třináct let klesá a zažívá už dokonce  „alarmující“ pokles, ptejme se, jak se na tomto negativním vývoji podílí současné tzv. elity EU. Troufám si napsat, že zásadním záporným způsobem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jiří Strýček byl položen dotaz

Důchodová reforma

Jak vysvětlíte, že SPD je schopné s vládou jednat o důchodech a prý i nějaké jejich návrhy připouští, ale vy se s vládou nedomluvíte? Není problém u vás? A chápu správně, že pokud vyhrajete volby, tak celou reformu, kterou tato vláda schválí zrušíte? A máte za ni už náhradu? Protože když jste byli v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Buráň: Darebák třeba i v taláru je pořád jen darebákem

17:17 Pavel Buráň: Darebák třeba i v taláru je pořád jen darebákem

Kolem soudců, státních zástupců, špiček policie a vůbec celé justice se v naší společnosti našlapuje…