Podobný vývoj lze očekávat i v příštím týdnu, kdy by rovněž nemělo docházet k výrazným cenovým pohybům. Pumpaři vzhledem k vývoji na ropných a měnových trzích nemají mnoho důvodů k přeceňování. Na konkrétních místech však některé čerpací stanice mohou s cenami hýbat, aby optimalizovaly zisk a reagovaly na konkurenci.
Cena ropy Brent se v průběhu uplynulého týdne dostala nad úroveň 63 dolarů za barel. Následně vyklesala až pod 61 dolarů za barel, aby se později vrátila k úrovni 62 dolarů za barel. Přestože jsme tedy na ropném trhu zaznamenali významné pohyby, současná cena ropy Brent je podobná jako před týdnem.
V průběhu uplynulého týdne jsme si mohli všimnout mírného posilování kurzu koruny vůči dolaru. Kurzu se však nepodařilo prorazit úroveň 23 korun za dolar. Současný vývoj na měnovém trhu nevytváří silný tlak na přecenění pohonných hmot v České republice. K tomu by byly zapotřebí výraznější výkyvy v kurzu koruny vůči dolaru.
Podle ředitele Ruského fondu přímých investic (RDIF) Kirilla Dmitrieva lze očekávat zvýšení globální poptávky po ropě, protože Spojené státy snižují tlak na Čínu v rámci obchodních válek. Naznačil tak, jak se mohou vyvíjet úvahy producentů ropy, kteří již v prosinci budou jednat s ropným kartelem OPEC o nastavení těžebních limitů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV