Říše středu na oplátku začala vybírat cla na americké zboží v objemu 75 miliard dolarů. Tyto informace byly dále podpořeny ropným kartelem OPEC, který kvůli zvýšeným dodávkám z Iráku a Nigérie začal dodávat na světové trhy více ropy. V důsledku tohoto vývoje se snížila poptávka a navýšila nabídka na trhu s ropu, což vedlo k propadu ceny.
V průběhu včerejška se cena ropy vzpamatovala z předchozích ztrát. Stalo se tak v reakci na informaci, že Spojené státy potvrdily konání rozhovorů s Čínou o dosažení obchodní dohody. Severomořská ropa Brent se aktuálně obchoduje za 60,5 dolaru za barel a americká lehká ropa WTI se obchoduje za 56,1 dolaru za barel, což jsou podobné úrovně jako před týdnem.
Čerpací stanice v České republice na bouřlivý vývoj na ropném trhu příliš nereagují. Rovněž jim zatím nevadí oslabování koruny vůči dolaru, což prodražuje dovoz ropy do České republiky. Pumpaři pod vlivem konkurenčního tlaku dál mírně zlevňují. Pohonné hmoty jsou aktuálně nejlevnější od poloviny dubna. Litr benzínu v průměru stojí 32,57 koruny a litr nafty lze tankovat za průměrnou cenu 31,74 koruny. V příštím týdnu nelze očekávat prudké výkyvy v cenách paliv. Řidiči se nadále budou moci těšit z příznivých cen.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV