Zdeněk Jemelík: Šalamouni u terminátorů

17.02.2013 9:18 | Zprávy

Konference Věcí veřejných, konaná dne 16. února 2013 v pražském TOP Hotelu, přinesla zásadní změny ve vedení strany.

Zdeněk Jemelík: Šalamouni u terminátorů
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Do čela Věcí veřejných byl na 16. konferenci zvolen Vít Bárta

Odstupující předseda Radek John odmítl kandidovat na funkci místopředsedy strany s tím, že se bude věnovat jen povinnostem  poslance.  Ale na návrh poslance Petra Skokana, jednoho z kandidátů na post předsedy strany, byl nakonec zvolen čestným předsedou. Do čela strany pak delegáti vybrali ze čtyř uchazečů poslance Víta Bártu a s ním trojici jím navržených místopředsedů, zjevně silných osobností se zkušeností z lokální politiky a místním zázemím. Průběh konference poměrně podrobně zaznamenala média, např. server České noviny  či Česká televize, která umožnila veřejnosti sledování části jednání v přímém přenosu.

Vít Bárta dal výběrem místopředsedů najevo vůli zabezpečit přežití a zachování vlivu strany aspoň na místní úrovni i v případě propadnutí v nejbližších parlamentních volbách. Prozrazují to i všechna jeho vystoupení na konferenci, která nehýřila přehnaným optimismem, ale v žádném případě nebyla poraženecká: byla pro stranu výzvou k překážkovému běhu na dlouhou trať.

Nový předseda připodobnil „véčkaře“ k terminátorům: podle jeho přesvědčení mohou utrpět dílčí porážky, ale vždy znova seberou síly a vstanou k dalším zápasům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: Bezalternativní demokracie a návrat politiky

15:26 Filip Šebesta: Bezalternativní demokracie a návrat politiky

Česká, evropská a celkově celá západní demokratická politika přestává plnit svou funkci. Nedokáže a …