Společně s ním pak probíhají i personální změny na všech významných postech od náměstků policejního prezidenta až po ředitele celostátních útvarů, zejména protikorupčního.
Této nepřípustné praxi politizace policie a personálních čistek se zřejmě rozhodl pokračovat i Jan Kubice, to je pro mě nepřijatelné. Už proto, že současný stav policie devastované tzv. reformami a nekoncepčními zásahy ministrů pravicových vlád vyžaduje spíše opačný přístup. Hledání dohody a zklidnění situace, masové odchody řadových i elitních policistů svědčí o tom, že situace v policii je skutečně kritická.
Podle tvrzení Jana Kubice je důvodem jeho výzvy k rezignaci policejnímu prezidentovi jejich rozdílný názor na reformu policie. Pokud bych hodnotil kvalitu předložených materiálů - tedy návrhů komise ministra vnitra a analýzy policejního prezidenta, musel bych se jednoznačně přiklonit k názorům a stanoviskům Petra Lessy. Své konkrétní výhrady k návrhům MV jsem uvedl v dříve rozeslané tiskové zprávě, kterou přikládám.
Odchod policejního prezidenta ze zástupních důvodů v kombinaci s návrhem rozpočtu 2012-2014 by nepochybně vedl k personálnímu i ekonomickému rozvalu policie, pod kterým by byl se svými předchůdci Radkem Johnem a Ivanem Langrem spolu podepsán Jan Kubice.
Jeroným Tejc, stínový ministr vnitra za ČSSD
Dále čtěte:
Kubice s Lessym na nože: Policejní náměstek se pozdravil s "kmotry"
Lessy ke Kubicemu: Když ty, tak já taky. Chce svého náměstka
##PROFIL 275##
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz