Aleš Brichta se naštval: Ustřelí nám hlavy pitomci, co se sem nacpou. Houstne to, vyplynou sviňárny. Tomíku Okamuro, upřímný pitomče, říkal jsem ti...

13.02.2017 4:31 | Zprávy

ROZHOVOR A dost. „Vytočili mě!“ Poslanecké platy na úroveň minimální mzdy. „Já raději budu fungovat jako kašlající tlouštík než jako zdravá mrtvola,“ říká jasně rocker Aleš Brichta. Kromě „zaplať pánbůh za Zemana“ má naopak velmi tvrdá slova pro jiné politiky. V rozhovoru zkritizoval nejen vymahačský stát, ale přidal i další varování. Děláme prý vše pro to, „aby mohl soudruh Bretschneider nabonzovat, že na císaře pána serou mouchy“. A že je snad šéf SPD Tomio Okamura „vypočítavý šizuňk“, jak prohlásil podnikatel známý z bulvárních médií, Pavel Novotný? „Tomík je až moc upřímný pitomec. Já jsem mu to i takto říkal. Pozor na to, největší hajzl se ti vyvine z toho nejlepšího kamaráda,“ konstatoval Brichta.

Aleš Brichta se naštval: Ustřelí nám hlavy pitomci, co se sem nacpou. Houstne to, vyplynou sviňárny. Tomíku Okamuro, upřímný pitomče, říkal jsem ti...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Rocker Aleš Brichta si vzal slovo na petičním výboru

Na Facebook jste mimo jiné napsal: „Co je to stát? Původně mělo jít o instituci starající se o své občany a chránící jejich zájmy. Dnes se z něj stala parta grázlů sedící na penězích a určující lidem jejich životy ke svému prospěchu. Chceme žít v něčem takovém?“ Co vás tak naštvalo, že jste tohle napsal?

Mění se situace. Předpokládalo se, že stát vzniká z vůle občanů, aby se mohli nějak zformovat, s tím, že bude hájit jejich zájmy. Mám pocit, že u nás se ze státu stává pouze instituce, která jen formuluje zákazy a omezení. Říkám: proboha, na co potřebuju stát, který mě jen omezuje a něco mi zakazuje? Když se podívám na přenos z parlamentu, tak tam probírají schvalování zákona o tom, kdo může či nemůže odposlouchávat. Vytočili mě. Ježišmarja, jak můžou neschválit zákon, který omezuje odposlechy? Co já vím, kdo kde sedí? Nechápu, proč by měl mít nějaký státní úředník právo pořizovat odposlechy bez souhlasu soudu a aby je mohl uchovávat po omezeně dlouhou dobu, přestože nebude něco prokázáno. Soud alespoň určuje nějaký důvod, proč někoho odposlouchávat. Tohle mi už přijde moc. Má být svoboda médií, projevu, mobilních spojení, svobodný internet.

Mám pocit, že za chvíli bude vše omezené, zakázané, a to mi vadí. Vypadá to, že doba, kdy se říkalo, že donášela na každého bába domovnice, která poslouchala, zda někdo nemá zapnutou Svobodnou Evropu, byly zlaté časy. Dnes se staneme státem Bretschneiderů, kde bude muset každý informovat o čemkoli. Stát, instituce a parlament by měly fungovat tak, že budou bránit občany a zajišťovat jejich bezpečnost. U nás je bezpečnost řešená způsobem, že se sem pozve milion uprchlíků, a v rámci toho, protože se zjistí, že mohou být někteří nebezpeční, si schválíme, že si polezeme do kuchyně a do ložnice, abychom vše věděli a aby mohl soudruh Bretschneider nabonzovat, že na císaře pána serou mouchy. A to je špatně.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

20:17 Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

Je svoboda v České republice skutečná, nebo žijeme jen v iluzi? Jana Bobošíková ve svém ostrém rozho…