Někteří označují rok 2015 dokonce za nejsložitější rok od sametové revoluce. Masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, Sýrie, Turecko a ISIL, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Byl podle vás rok 2015 něčím přelomový?
Vůbec ničím není přelomový. Je to pouze rok, kdy si již milostivě všimli skoro všichni té stále se zvětšující sněhové koule valící se Evropou od devadesátých let z historického kopce do bažin rozbředlých iluzí o duchovních hodnotách, o záchraně klimatu, multikulturalismu a dalších zneužitelných a zneužitých nesmyslech. Hodně těch slaboduchých si myslelo, že geniálně řídí EU, NATO a možná i OSN a všechny velryby, tuleně, Rumuny, Cikány a Němce, a všichni se budou podle nich řídit. Prdlajs. Nakonec jiní houfně přeplavali Středozemí moře, vykopli dveře Evropy a přišli ji vyrabovat… Označují se technicky neutrálním výrazem migranti. Jsou to duchové pomsty za naivitu, přechytralost a pýchu těch, kteří se nechali volit a které jsme, žel, na Olymp dostali…
Do Evropy se teď dostávají stovky tisíc, možná miliony lidí, o kterých údajně nic nevíme. Když se s odstupem podíváme na průběh krize v roce 2015, co lze považovat za úspěch v jednání Evropské unie v tomto kontextu a v čem naopak evropské elity selhaly?
Úspěchem je to, že vidíme, jak velkými hlupáky jsou představitelé EU a západních postkoloniálních zemí EU. A jak neschopná je pyšná organizace zvaná humoristy zkratkou NATO. Elity neselhaly, ale zhroutily se. Zabarikádovaly se za mnohavrstevnými barikádami žvástů. Evropa se doslova hroutí a je jí pohrdáno, protože ztrácí moc. Je otázkou, zda ji již neztratila. Není totiž schopna zastavit proudy – snad v této chvíli ještě neozbrojených – nekonečných tisícovek lidí, kteří mají naivní představu, že země zaslíbená je v Německu. Lidé z islámských zemí se rozhodli nás dobýt nejjednodušším způsobem. Obsadit nás v přestrojení za zoufalé válečné chudáky. Podívejte se, jak je brání a vítá taková Šabatová, Dienstbier a další! Největším neúspěchem je, že to v Evropě odnesou (jako vždy v konfliktu) ti, kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na to, co si vydělají nebo dnes již i vyžebrají.
V souvislosti s migrační krizí se i česká politická scéna začala polarizovat. Atmosféra posledních dní alespoň z hlediska médií působí tak, že každý v této zemi nenávidí Zemana, a to včetně premiéra republiky, který ho obvinil z šíření nenávisti. Zeman prý rozděluje národ, spolčuje se s extremisty. Je tomu opravdu tak? A bude takové názorové rozdělení ve společnosti gradovat?
Prezident Zeman je již starší pán, povoláním velmi vzdělaný důchodce; je to neklidná duše, a tak si k tomu ještě vzal prezidentování, aby občany trochu proškolil. To mu dovoluje říkat, co si skutečně myslí. A na rozdíl od jiných cokoliv řekne, se hned tiskne, přenáší na obrazovky a potom recykluje v komentářích o zvlčilém Zemanovi. V politice si téměř nikdo – na rozdíl od Miloše Zemana – nedovolí říci, co si skutečně myslí. A uznejte, že to přece ohromně irituje, že si ten drzý Zeman říká, co si myslí, protože v politice a v chrámech ideologie se nemluví o realitě, ale propaguje se, v horším případě se obhajuje nějaký koncept, který skupině papalášů vynáší peníze, alespoň malé, ale přitom ve skutečnosti velké peníze. U jiných zase nemají prachy, čili škvára alias peníze žádnou velkou hodnotu, protože fetují ideologii a její deriváty – lásku, odpovědnost, soucítění, humanitu, liberalismus, a jiné post-drogy. Tyto živočichy Zeman také irituje, protože ukazuje, že svět je daleko krutěji prostý. Je pro mnohé šokující, když říká, že nějaké sprosté a nevychované holky mají v názvu své post-hudební skupiny slovo k..da, protože anglicky to vypadá noblesně; podobně jako třeba Honda, ale česky to vypadá tak, jak to je.
Je pro ně divné i to, když Zeman říká, že všichni si musí vzít přesčasovou práci a jít se postavit islamistům, jinak oni dostanou nás – mimochodem též prostřednictvím davů, které k nám vyhánějí jako dobytek za snem lepšího a plnějšího žlabu. Konec konců, podívejte se, co se děje ve Francii, a tím nemyslím jen poslední atentát. Myslím tím, jak ti hodní utlačovaní a nepochopení chudáčci válkou doma vystresovaní tak, že musí utéct do Evropy, devastují města, vraždí, znásilňují dokonce i děti, protože to je součástí jejich víry! To se neděje jen ve Francii, ale i ve Švédsku, Norsku atd. Myslíte, že by to k nám nepřišlo? Já si to nemyslím. Vždyť příklady devastace jim poskytnutých příbytků máme už i u nás.
Totéž se dle mnohých dělo v celoevropském kontextu. Jakoby se část Evropanů odklonila od dosavadních elitních politiků typu Merkelové nebo představitelů EU a přiklonila se k euroskeptickým a antiuprchlickým silám. Je to zdravý vývoj? Jde o reakci na konkrétní situaci, nebo na dlouhodobě neutěšený stav soužití menšin v Evropě s většinou? Objevují se též názory, že ke „krajní pravici“ se kloní lidé, kterým se zdá, že je přestala hájit běžná levice. Co na to vše říci a co v té souvislosti čekat příští rok? Bude řada voleb, mluví se i konkrétně o přežití Angely Merkelové, vzestupu Marine Le Penové...
Elitou se nazývá biologická vrstva Homo micro sapiens, která slibuje hory, doly a čistou energii, a snad alespoň více než jednoprocentní růst HDP… Nakonec lidé zjistí, že elita se chová stejně jako lidé, kteří se zapomenou v pátek na začátku víkendu v hospodě a táhnou to dvou do rána. Potom přichází pocit pohrdání a tichého povzdech tam v nitru, kdy si člověk říká: proč jsem kreténovi XA nebo XY věřil? Lidé zjišťují, že musí najít nějaké, alespoň provizorní řešení, jak Z TOHO VEN, ale ne pomocí červených trenýrek zneuctívajících sídlo českých králů, symbol české státnosti – Pražský hrad. Ti, co se bouří, umí to politicky „zprodukovat“, tvoří z euroskepticismu a antimigrační nedůvěřivosti pro nasycení ostatních občanů, jsou dnes vidět.
Je čemu se divit? Euroskepticismus a antimigrační aktivismus je přirozenou obrannou reakcí jako kašel v zaprášeném vzduchu. Je to zdravý vývoj. Nouzové řešení. Otázka, jestli někdo kvůli něčemu přešel z pravice na levici, nemá smysl. Detailní rozbor různého lidského povídání může ukázat u kohokoliv z nás, že na něco má jedinec takzvaně levicové a na něco pravicové názory. Je to spíše otázka naivity, lenosti, zoufalství, strachu, nemožnosti se jinak bránit proti ztučnělým broukům a žížalám moci. Je to mix názorů a smutku. A co bude v roce 2016? Obávám se, že bude hůře, protože v EU a v post-koloniálních velkých státech a u jejich poskoků vládnou političtí impotenti. Jako v roce 1938. Nejedná se jen o zmatenou Merkelovou a nadrženou Le Penovou. To jsou jenom viditelní maskoti odrážející momentální stav daleko širšího společenství s mocenskými ambicemi.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík