Za Fialovy vládní koalice jde všechno z kopce, říká Tomio Okamura. Lidem klesají reálné příjmy a vláda bere peníze ze zdravotnictví nebo penzí. Někteří fanoušci vlády si přesto fotí plná nákupní centra a ptají se posměšně, jaká krize. Podle předsedy SPD je to filozofie zloděje.
reklama
Náčelník generálního štábu Řehka nás vnitřně připravuje na konflikt NATO a Ruska. Prý by se z nás hned stalo „bojové zázemí“. Co říkáte na tuto vyhlídku naší budoucnosti?
Tak to není ani vyhlídka ani budoucnost. Pokud by lidé jako pan Řehka a spol. rozpoutali třetí světovou válku, tak nás v případě potřeby jaderné rakety ihned vymažou z povrchu země. A vzhledem k tomu, že si Fialova vláda objednala stíhačky s jadernými nosiči a pozvala i americké vojáky na české základny, pak tím potenciálním jaderným cílem budeme. A v jaderné válce zázemí neexistuje. Nebojuje se na frontách, ale proti strategickým cílům. Rusko už dnes může z hlediska vojenské síly ihned srovnat se zemí celé USA či Británii.
My Češi a Moravané nemáme jediný důvod válčit s Rusy. My s nimi nesoutěžíme o velmocenský monopol. A je to i nesmysl. Většina planety se v současnosti rozhodla na multipolárním světě – Arabové, Latinoameričané, Afričané, Číňané, Indové odmítli diktát USA a připojili se k ruskému požadavku na rovnopráné postavení zemí světa.
Připomenu, že na tuhle novou čínsko-ruskou doktrínu přistoupili i ti donedávna největší spojenci USA jako jsou Saúdové, Katar, Pákistán a samozřejmě drtivá většina zemí Latinské ameriky. A Mexiko, země hraničící s USA, se stává přímým spojencem Ruska a Číny. V součtu se tedy jedná o většinu obyvatel světa a zároveň o státy, na jejichž území se nachází většina strategických surovin.
To je realita dnešního světa a je velkou chybou, že to české vládnoucí politické elity nevnímají. Opožděně si tuto situaci již uvědomilo i vedení EU včetně předsedkyně Evropské komise von der Leyenové a před několika týdny navštívili čínského prezidenta v Pekingu.
Nekompetentní a neschopná Fialova česká vláda je ale totálně mimo realitu a uvrhla Českou republiku zcela na okraj mezinárodního zájmu. To není dobrá vyhlídka.
Premiér Fiala ale tvrdí, že vláda razí „hodnotovou politiku“, provádí „správné věci“ a nedělá „populistické kroky“. Ministr vnitra opakovaně hovoří o tom, že v politice je jako ve třídě, kde předtím učil.
Jaké hodnoty v praxi razí Fialova vláda? Podívejme se na všechny zákony a na státní rozpočet a je to jasné – vyšší daně a méně peněz českým občanům a českým firmám; více Ukrajině, víc Ukrajincům a západním zbrojním firmám.
Válku, kterou vládní představitelé plánují, naštěstí už nechtějí ani USA – vědí, že by prohráli. Téměř celý svět se už postavil proti nim. Takže nás teď čeká sbližování Ruska a USA – protože Američané se sice vzdali války s Ruskem, ale stále věří, že pokud by jednali rychle, mohli by rozpoutat úspěšnou válku s Čínou – pokud by byla osamocená. A tu válku potřebují jako sůl, protože z Číny se stala ekonomická velmoc – a z Ruska vojenská. Tohle spojení je pro USA noční můra, kterou si paradoxně vyrobili sami.
Donald Trump navíc deklaroval, že by válku s Ruskem na Ukrajině ukončil za 24 hodin; jinými slovy, že Američané přestanou podporovat válku na Ukrajině proti Rusku.
Co nejrychlejší ukončení války je samozřejmě výhodné i pro Českou republiku, jelikož drahé energie brzdí naší ekonomiku a ničí peněženky našich občanů, posílili bychom export a vyřešila by se i diskuse ohledně pobytu statisíců ukrajinských migrantů u nás.
Na počátku letošního roku byl prezidentem republiky zvolen Petr Pavel. Stal se, podle vás, výrazným aktérem české politiky, jak tvrdí jeho příznivci – nebo je spíše reprezentativní figurou bez vůle projevit vlastní názor, jak tvrdí jeho odpůrci?
Já bych panu prezidentovi vlastní názor neupíral – má například názor, že by měl být prezident, a tak se jím stal. Měl názor, že je správné poslouchat KSČ, tak ji poslouchal. Měl názor, že je dnes správné poslouchat jiné kádry, a tak je poslouchá. Je to názor, se kterým udělal kariéru za každého režimu. Takový názor se mu přece vyplatí.
Na rozdíl od jiných názorů – třeba disidenti za komunismu seděli v base, a dnes mají důchod pár tisíc, tedy skoro až stotisíckrát méně než má teď pan prezident. Slyšel jsem, že před volbami pan prezident slíbil disidentu Johnu Bokovi, že bude v jeho poradním sboru na téma spravedlnost. Asi to neklaplo, protože John Bok má zjevně stále špatné názory a tak John Bok s dalšími disidenty skončili ve stanu před úřadem vlády. Vláda jim sice nedala peníze, ale odvolala tvrzení, že se hlásí k hodnotám Charty 77 – k boji za demokracii atd. Vláda konečně řekla pravdu, že se nehlásí k demokracii, k právu a spravedlnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.