Znovu se bude protestovat proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Do jaké míry přinesli vůdci protestů spolehlivé argumenty pro tvrzení, že je osoba Benešové ohrožením pro nezávislost soudů, potažmo pro demokracii?
Znovu bude protestovat pouze tatáž skupina lidí. Organizátoři těchto akcí tvrdí, že se protestů pravidelně účastní přibližně 20 tisíc lidí. To je zhruba 0,25 % oprávněných voličů. Tvrzení, že je paní Benešová nebezpečím pro demokracii, začnu přikládat nějaký význam ve chvíli, kdy paní ministryně začne mluvit o zrušení, či odložení svobodných voleb. Nic takového jsem však nezaznamenal.
Někteří odpůrci protestů říkají, že v podstatě není co bránit, protože naše justice zplodila např. Ivo Ištvana, který je znám především stíháním Petra Nečase a jeho ženy Jany, jejímž prokázaným výsledkem jsou do dnešní doby jen kabelky. Jiní zase říkají, že tato naše nezávislá justice dokázala osvobodit Ivo Rittiga. Je tedy proč a za co protestovat?
Vše, tedy i justice, vždy může fungovat lépe. Pokud je mi však známo, tak objektem nenávisti protestujících není ani pan Ištvan, ani soud, který osvobodil pana Rittiga, ani justice jako taková, ale především prezident Zeman a premiér Babiš. Paní ministryně Benešová pouze slouží jako páka na tyto dva ústavní činitele. Je však skutečností, že v demokracii nemůže 0,25 % oprávněných voličů určovat složení vlády, i kdyby řvali sebevíc hlasitě a nenávistně. Na protesty ale samozřejmě mají právo.
Má pravdu premiér Andrej Babiš, když říká, že jde jen a pouze o předvolební kampaň?
Má.
Andrej Babiš čelí problémům ze strany EU ohledně Agrofertu a údajného střetu zájmů. Jedná se opravdu o velké ohrožení reputace České republiky, nebo se problém nafukuje?
Problém se samozřejmě z jedné strany nafukuje, z druhé zase bagatelizuje. To je přirozené. Já osobně však za největší nebezpečí pokládám skutečnost, že je Andrej Babiš prostřednictvím svých firem poměrně dobře vydíratelný ze strany bruselské byrokratické oligarchie. Nezbývá než věřit, že jejímu nátlaku odolá. Je to v zájmu nás všech, ať už si o současném premiérovi myslíme cokoli. Bruselští byrokraté totiž nejsou nijak závislí na vůli našich voličů, a nemají tedy jediný rozumný důvod konat v našem zájmu. Pan Babiš však k tomu důvod má, i kdyby nakrásně sám nechtěl, protože jeho politická moc vychází pouze z vůle našich občanů. Pokud bude postupovat v rozporu s jejich zájmy a přáními, tak jej ve volbách odstraní. To je podstata demokracie.
Evropský soudní dvůr zahájil proces s Českou republikou za kvóty – je to spíše teoretická otázka, k ničemu nás donutit nemohou, ale zaznívá názor, že jde o precedens a že je třeba, aby se ukázalo, že pravidla v EU platí a je třeba dodržovat zásady solidarity. Je tedy EU v tomto sporu se zeměmi Visegrádské čtyřky v právu? Jak komentovat situaci, že Evropskou komisi zastupuje ve sporu proti nám Češka, právnička Zuzana Malůšková?
Solidaritě vedoucí k vlastní likvidaci se neříká solidarita, ale hloupost. Když paní Merkelová a členové EK zvali do Evropy celou Afriku a Blízký východ, tak se zemí V4 na jejich názor neptali. Pokud kdokoli bude ohrožovat naši existenci, což usídlování migrantů na našem území bezpochyby je, tak máme právo se bránit jakýmikoli prostředky. Na situaci paní Malůškové se dobře ukazuje věcný princip současné EU, kdy nutí někoho konat proti zájmům vlastního národa. Na tuto situaci však pamatuje zákon, a to konkrétně § 309 zákona č. 40/2009 Sb., kde se říká:
1) Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem.
2) Příprava je trestná.
To, že se afričtí a muslimští migranti ve všech evropských zemích, které je přijaly, dopouštějí rozvracení republiky, teroristického útoku i sabotáže, je zcela nepochybné. Paní Malůšková tedy ve spojení s cizí mocí podle všeho připravuje trestný čin a já předpokládám, že naše orgány činné v trestním řízení na to zareagují. Pokud ne, zvážím, zda v této věci nepodniknu příslušné kroky sám.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs