Hannu Kasi: Rok 2015 ve znamení investic

23.09.2015 10:51 | Zprávy

Česká ekonomika je významnou měrou založena na průmyslové výrobě, jejíž podíl na HDP patří mezi nejvyšší na světě. Generální ředitel ABB ČR Hannu Kasi je nicméně přesvědčen o tom, že v této oblasti je stále určitý prostor ke zlepšování – ať již je to efektivnější využívání elektrické energie nebo například aplikace nových robotů spolupracujících s lidmi, jako je robot YuMi, který je schopen bezpečně spolupracovat bok po boku s člověkem na stejných úkolech v běžném výrobním prostředí.

Hannu Kasi: Rok 2015 ve znamení investic
Foto: ABB ČR
Popisek: Hannu Kasi, CEO ABB Czech Republic

Společnosti ABB se podařilo projít finanční a ekonomickou krizí velmi dobře a kontinuálně roste, v oblasti tržeb v posledních letech dosahovala 5% růstu.  Jak byste zhodnotil rok 2015?

Kontinuálně investujeme, rozšiřujeme a modernizujeme naše výrobní závody, přinášíme nové technologie, významnou část prostředků vynakládáme na výzkum a vývoj a samozřejmě i na rozvoj a vzdělávání našich zaměstnanců. Rok 2015 je pro nás jednoznačně ve znamení klíčových investic. Koncem dubna jsme slavnostně zahájili provoz nového výrobního závodu a výrobních hal v České republice. V Brně byly vybudovány nové prostory pro výrobu vzduchem izolovaných rozváděčů vysokého napětí a přístrojových transformátorů. V Trutnově byl postaven nový závod na výrobu automatizačních systémů pro rozvodny. Celkově si výstavba těchto nových výrobních kapacit vyžádala investice v celkové výši 50 milionů dolarů.

Ještě podotknu, že společnost ABB Group v první týdnu v září zahájila druhou fázi své strategie Next Level. Jejím cílem je podpora organického růstu lepším a soustředěnějším poskytováním vyšší hodnoty zákazníkům díky kombinované nabídce v oboru energetiky a automatizace.

Zmínil jste se o nedávno otevřených výrobních závodech v Brně a Trutnově. Byla důvodem jejich otevření nutnost rozšířit kapacitu pro stávající portfolio nebo připravujete výrobu nových výrobků a řešení?

Hlavním důvodem bylo rozšíření stávající výrobní kapacity. V našem případě se produkce za uplynulých pět let zvýšila přibližně o 40 %. A když pracujeme na rozšíření kapacity, provádíme to nejmodernějším způsobem, což nám umožňuje vyrábět lepší nebo zcela nové výrobky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: red

Martin Exner byl položen dotaz

K čemu ta pomoc Ukrajině je?

Netvrdím, že má pomoc skončit, ale válka ano. A co třeba ČR nebo Evropa dosud udělala pro její ukončení? Nebo to se sází jen na to, že budeme Ukrajinu vyzbrojovat a ta Rusko vojensky porazí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident by mohl být ukradený, proto více Hradní stráže? Obrana utrácí jak blbá blondýna se zlatou kartou. Fidler nám to zase spočítal

4:44 Prezident by mohl být ukradený, proto více Hradní stráže? Obrana utrácí jak blbá blondýna se zlatou kartou. Fidler nám to zase spočítal

„K obyčejnému vojákovi v poli se nedostane téměř nic, zatímco lízači v kancelářích jedou permanentní…