Huml: Děkuji, pane prezidente. Pracující je naštvaný, když mu stát pověsí na krk imigranta, jenž má vše zdarma a ještě huláká, že nás podřízne. A pachatel Putin a Havlova milenka...

27.08.2015 11:01 | Zprávy

POLOČAS MILOŠE ZEMANA Dle poslance ČSSD Stanislava Humla je Miloš Zeman lepší prezident, než očekával. Svou funkci zvládá dobře a měl by nadále zůstat prezidentem dolních deseti milionů. Vidí pokrytectví jeho odpůrců: kouření a milenka byla u Havla v pohodě, Zemanovi kouření omlacují o hlavu. Zeman má pravdu ohledně politiky k Rusku i v názorech na imigraci. Neměl by dle něj ale útočit na ČSSD.

Huml: Děkuji, pane prezidente. Pracující je naštvaný, když mu stát pověsí na krk imigranta, jenž má vše zdarma a ještě huláká, že nás podřízne. A pachatel Putin a Havlova milenka...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancelář prezidenta republiky

Miloš Zeman je zhruba v polovině svého prezidentského období. Lze si v obecnosti říci, že šlo o úspěšných dva a půl roku? Je dobře, že prezidentem se stal zrovna Zeman, a ne Karel Schwarzenberg? Co by dnes bylo v Česku jinak?

Z mého úhlu pohledu je Miloš Zeman lepší prezident, než jsem očekával. Volil jsem ho v druhém kole, srovnání s jeho protikandidátem generovala jasnou volbu. Mnoho věcí by dnes bylo jinak, kdyby nevyhrál. Ani nechci domýšlet které.

Zeman se vydal poměrně aktivně na pole zahraniční politiky. Kritizoval sankce proti Rusku, navštívil Moskvu a metropole dalších postsovětských států, rovněž jel do Číny. Co z jeho „východní“ politiky lze chválit, a co ne? Dle expertů zanedbává tradiční pojetí lidských práv a preferuje dělání byznysu... Je to dobře? Je něco, co se mu v oblasti vztahů s někdejším SSSR a Čínou nepodařilo, byť o to sám stál?

Všichni jeho předchůdci věnovali zahraniční politice mimořádnou pozornost. Úloha prezidenta taková je. Je v zájmu Českého státu i jeho obyvatel, aby obchod plynul. Již jednou jsme přišli o trhy na východ od naší hranice. Okamžitě ta místa zaplnil někdo jiný. Sankce proti Rusku kritizoval oprávněně. Dnes je stále víc evropských politiků, kteří se přidávají a říkají totéž. Potrestali jsme Rusko za anexi Krymu. Dovolili jsme v Kosovu totéž. Na Krymu proběhlo referendum, o samostatnosti a následném přistoupení k Ruské federaci rozhodl legitimní krymský parlament. Vyčítáme Rusům, že neodmítli žádost tohoto tělesa o přijetí do rodiny Ruské federace. Účast v hlasování byla obrovská, výsledek nezpochybnitelný. Jsme komičtí.

Druhým důvodem eskalace sankcí byl let MH17 a jeho sestřelení nad Donbasem. Tajné vyšetřování, vyloučení Malajsie z komise, účast podezřelé Ukrajiny, absence slibovaných satelitních snímků z družic USA nad konfliktem umístěných, výskyt ukrajinských stíhaček v blízkosti, a přesto ihned mediálně označený pachatel. Jak jinak, pachatel je Rusko a Putin osobně. Kdo má všech pět pohromadě a přemýšlí, přestal hlavnímu proudu médií věřit. Ve světle všech těchto událostí byla kritika sankcí a účast na oslavách konce války v Moskvě činem hodným uznání. Děkuji pane prezidente, byl jste tam i za mě. Kyjev dnes sklízí ovoce svých vztahů s neonacisty.

Islám, imigrace, Islámský stát... Zde prezidentův hlas zní jasně: Odmítá přijímání muslimských uprchlíků, Islámský stát srovnává s nacismem, vybízí k ostraze hranic před imigranty. Liberální komentátoři tvrdí, že se podbízí xenofobním pudům české veřejnosti. Postupuje v tomto tématu Zeman správně? Má šanci zlepšit si u české veřejnosti ratingy popularity skrze hraní na tuto notu, či dokonce výrazně posílit svou pozici? Kterými výroky v oblasti imigrace a islámu spíše prospěl a kterými spíše uškodil?

V otázce islámu a imigrace našel Miloš Zeman mnoho zastánců svých názorů na obou stranách politického spektra. Od samého počátku má pravdu. Hrajeme si s ohněm. Evropa nestřeží své hranice, pouští na své území bez kontroly obrovské množství lidí a v některých zemích západní Evropy to již přestala být legrace. Věky věků, i v době, kdy lidí v území bylo jen pár, si každý kmen své teritorium střežil a vetřelce bedlivě sledoval. Kmen, který pilně pracoval a měl zásoby potravin na přežití zimy, přece nemohl připustit, aby do vesnice přišel stejný počet obyvatel, a místo na celou zimu měli najednou potravin na zimy půl. Výsledek by byl, že za druhou polovinu zimy by zemřeli všichni.

Na tomto jednoduchém příkladu lze pochopit, proč je naštvaný pracující, který platí daně, školné svým dětem, nájem, energie, spoří na důchod a stát mu na krk pověsí imigranta, který nemusí platit nájem, energie, z daní svého pracujícího souseda čerpá dávky, aniž by do systému přispěl a je mizivá naděje, že někdy v budoucnu přispěje. A ještě k tomu na náměstí demonstruje a huláká, jak křesťany a všechny bezvěrce podřízne. Multikultura je omyl. Kdo chce u nás žít, musí přijmout naše pravidla. Právo šaría tady platit nesmí. Naše ženy mají jiné postavení než ženy muslimské. Komu se to nelíbí, čelem vzad.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Děláte ve sněmovně vůbec něco?

Dobrý den, zajímalo by mě, co jako poslanec děláte, že o vás není vůbec slyšet? Ani nikde v televizi jsem vás dlouho neviděl, nečetl s vámi žádný rozhovor. Přijde mi, že vás Babiš nechal kandidovat jen proto, aby vám zajistil dobře placené místo, ale jakoby vám zakázal, abyste se po vašem skandálu v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armádní vysílání Zdeňka Svěráka. Zbořil přidává jadrné přísloví

20:37 Armádní vysílání Zdeňka Svěráka. Zbořil přidává jadrné přísloví

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Válka, povodně, a do toho ještě volby. Takto vypočítal katastrofy této země Z…