Před pár dny proběhla českými médii kuriózní zpráva, u které člověk neví, jestli se jí má smát, či nad ní hořekovat. Bodyguard Usámy bin Ládina Sami A. žije v německé Bochumi a od německé sociálky dostává pro sebe a svoji rodinu měsíčně v přepočtu třicet tisíc korun. Přitom je to džihádista, radikál a prokazatelně přesvědčil několik lidí ke svaté válce. Německý soud odmítl jeho vyhoštění do Tuniska, protože by mu tam mohli ublížit. Co k tomu říci?
Je dnes zcela běžné ve všech západoevropských zemích chránit džihádisty a deportovat jejich protivníky – tedy naše spojence proti džihádu. V Británii teď probíhá velká debata o osudu 150 afghánských tlumočníků, kteří sloužili u britských jednotek v Afghánistánu a jsou tam proto pokládáni za zrádce či špiony a britská armáda jim zachránila životy odvozem do Británie. Po několika letech legálního pobytu, který vypršel, s nimi vláda zachází jako s ilegály a hrozí jim místo prodloužení pobytu deportací, čili de facto usmrcením, a to i přes protesty britských důstojníků.
Švédsko se chystalo deportovat do Íránu konvertitu z islámu na křesťanství, s vědomím, že mu tak hrozí okamžitá smrt. Zda jej skutečně deportovalo, nebo mu nabídla azyl některá jiná země, mně už uteklo. Podobných případů bylo několik v Německu.
Británie přivítala zpět domů, s bydlením a sociální podporou, svoje džihádisty z Islámského státu, ale soudí za terorismus svého občana, který bojoval proti Islámskému státu s kurdskými jednotkami, které Turecko označuje za teroristy. Čili Británie už soudí podle tureckých, či jinak řečeno šariátských zákonů. Můžeme z toho vysoudit, že v západní Evropě – či alespoň v několika jejích zemích – už de facto islám vládne.
Nicméně občas se i Němci rozhodnou někoho deportovat. Například koncem dubna se policisté pokusili deportovat muže z Toga. Jenomže v imigračním středisku v Bádensku-Würtenbersku se postavilo čtveřici policistů na odpor asi 150 žadatelů o azyl a policisté se museli dát na ústup. Ve čtvrtek už zasahovaly v zařízení stovky policistů. O čem tento případ svědčí?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban