Jde mi o zadržování vody v krajině a udržitelný rybolov, říká Martin Sklář

23.04.2024 16:01 | Rozhovor

Je předsedou rybářského spolku. Stal se také obecním zastupitelem. Teď Martin Sklář kandiduje do Evropského parlamentu na kandidátce Svobodných. Pokud letos uspěje, chtěl by řešit například témata udržitelnosti rybolovu, ochrany známek původu národních produktů, obnovy lokálních železničních tratí a palčivou problematiku zemědělských dotací.

Jde mi o zadržování vody v krajině a udržitelný rybolov, říká Martin Sklář
Foto: Archiv Martina Skláře
Popisek: Martin Sklář kandiduje do Evropského parlamentu na kandidátce Svobodných

Martin Sklář získal v předloňských senátních volbách na Blanensku 2617 hlasů. A v komunálních volbách uspěl za Soukromníky v Doubravici nad Svitavou. Takový výsledek jako nováček v politice podle svých slov nečekal. „Byla za mnou vidět dobrá práce, kterou děláme v našem rybářském spolku ve vztahu k životnímu prostředí, rybolovu, rybářství a k udržitelnému rybolovu, což je jedno z nosných témat, které bych chtěl v případě zvolení do Evropského parlamentu zaštítit a zabývat se jím,“ uvedl Martin Skláře, který na kandidátce Svobodných zastupuje Stranu soukromníků ČR.
 
Jak uvádí, chtěl by se věnovat i problematice sucha a zadržování vody v krajině. „Jsem proti bezhlavému Green Dealu, který dnes vidíme všude v médiích. Jsou však opatření, které dávají smysl: zadržení vody v krajině, vytváření remízků a mokřadů a návrat k původní přírodě, která nám dnes chybí. Několik desetiletí jsme tu měli meliorace a státní meliorační správu. Všechno se v minulosti vysušovalo a odvodňovalo a najednou se nám to vrátilo jako bumerang. Teď se to obrátilo a všechno zavlažujeme a zamokřujeme. Musíme ale najít nějaký průsečík, protože ne všechna opatření pro zadržení vody v krajině jsou dobrá a správná enviromentální činnost naopak nese svoje ovoce,“ sdělil Martin Sklář.
 
 
V krajině se podle něj v současné době buduje spousta malých vodních nádrží a rybníčků na jednom toku. „Přitom si ale neuvědomujeme, že čím víc vody z něj odvedeme, tím víc tok vysušujeme. Zvyšuje se také vodní odpar na hladině rybníků a povodí toho toku se v letních měsících víc a rychleji vysušuje. Proto má mnohem větší smysl stavět menší tůňky a malé hrázky a jezy na tocích, protože v případě sucha tam tůň zůstane a živočichové se stáhnou k vodě,“ vysvětlil rybář.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Foltýn

Chápu vás dobře nebo docela ostře kritizujete Foltýna, za kterým stojí tato vláda? Pro mě je šok, že by někdo, kdo je v ODS kritizoval něco, co tato vláda udělá. A obecně, co si vlastně myslíte o celé té snaze vlády vnutit lidem její názory a jakékoliv jiné eliminovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil: Naši „ochotní herci“ jezdí pomáhat na Slovensko opravovat volby. Stydím se

5:00 Ivan Vyskočil: Naši „ochotní herci“ jezdí pomáhat na Slovensko opravovat volby. Stydím se

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Naštěstí nejsme tak mocný stát, abychom vyváželi demokracii na voj…