Jde o obyčejné lidi! Generál k odpůrcům Babišových opatření. Čína, Petr Pavel, skrytý boj o moc...

26.03.2020 6:12 | Zprávy

ROZHOVOR Vláda dělá vše, co je v jejích silách, a nejvíce ji kritizují ti, kteří v situaci koronavirové pandemie nijak nepomohli. Generál Miroslav Kostelka je přesvědčen, že veřejností nebude příliš oceněno to, jak se někteří pokoušejí pouze si přihrát polívčičku na téma „hybridní válka“ a potencionální protivník. Kdyby generál Petr Pavel a další, kteří se obávají o naši bezpečnost, zabezpečili dodávku zdravotnického materiálu z jiných zemí, tak by jim zatleskal. Nic však neudělali. Bývalý ministr obrany nesdílí nadšení těch, co si pochvalují, jak ekologický dopad koronaviru ozdraví Zemi. A pro ty, co si přejí smrt lidí v zájmu ozdravění prostředí, už nemá slov vůbec.

Jde o obyčejné lidi! Generál k odpůrcům Babišových opatření. Čína, Petr Pavel, skrytý boj o moc...
Foto: army.cz
Popisek: Generál Miroslav Kostelka v době jmenování ministrem obrany

Už čtvrtým týdnem přibývají v Česku nakažení koronavirem. Jak lze tváří v tvář této hrozbě hodnotit opatření, která vláda průběžně přijímala? Měla být tvrdší, nebo jsou naopak přehnaná? Trefila vláda jejich načasování, když jedni ji kritizuji, že měla být přijata dřív, jiní včetně principála a herce Jana Hrušínského ji naopak kritizovali, když je zaváděla?

Vůbec vládě nezávidím. Osobně si myslím, že dělá vše, co je v jejích silách pro co nejlepší zvládnutí situace. To, že se v krizi musí přijímat i nepopulární opatření, že se korigují na základě vývoje situace, že nelze vždy předpovídat, co se stane a jak se bude situace vyvíjet, a že ne vždy jsou opatření přijímána včas, je prostě objektivní fakt a já bych rád viděl kritiky vládních opatření na místě těch, kteří je musí přijímat. Přitom nejvíce kritizují ti, kteří v této situaci nijak nepomohli.

Česko jde v opatřeních ve stopách Číny a Koreje, naopak v Německu postupují odlišně. Podle ředitele Institutu pro biologickou bezpečnost v německém Halle Alexandera Kekulého byla protiepidemická opatření ve Wu-chanu a dalších částech Číny velmi úspěšná, ale „my musíme myslet na to, že jsme součástí demokratických vlád a demokratických zemí“. Proto nedoporučil kopírovat něco, co fungovalo v Číně. Když to zjednoduším, je lepší nedemokraticky nosit roušky a strpět zákazy, nebo demokraticky zvyšovat riziko nákazy?

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jiří Hroník

Je pravda, že jste byl člen Pirátů?

A jak se to stalo, že jste od Pirátů přešel ke komunistům? Nebo podle vás platí, že Piráti jsou vlastně novodobý komunisté, jak mnozí tvrdí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor ODS o Babišovi: Jeho síla je v tom, jak jsou soupeři slabí

10:30 Senátor ODS o Babišovi: Jeho síla je v tom, jak jsou soupeři slabí

V politice neexistují jednosměrky, ale spíše kyvadla. Mládež odsunula Piráty na třetí místo, hned za…