Jdou po nás, uhodila první dáma Trikolóry. A Kalouska neradno podceňovat

21.07.2020 12:10 | Zprávy

ROZHOVOR „Část americké černošské komunity nikdy nepřijala onen běžný způsob života americké společnosti, totiž že ráno vstanete, jedete do práce a máte rodinu, ve které vychováváte děti,“ říká Zuzana Majerová-Zahradníková, poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra (původně zvolena za ODS). Podle ní revolucionáři všech barev a odstínů jen čekají na záminku k nepokojům, a tentokrát posloužila smrt George Floyda. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž vysvětlila, proč není radno podceňovat Miroslava Kalouska nebo proč je výroční zpráva ministerstva vnitra ostudou předsedy ČSSD Jana Hamáčka.

Jdou po nás, uhodila první dáma Trikolóry. A Kalouska neradno podceňovat
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

Hnutí Trikolóra zdůrazňuje, že na „všech životech záleží“, což je narážkou na Black Lives Matter, hnutí, které vzniklo po smrti černocha při zatýkání policií ve Spojených státech. Souhlasíte tedy s českým prezidentem Milošem Zemanem, že heslo Black Lives Matter je rasistické?

Nejenom rasistické. Všechna tahle pokrokářská hnutí, co se jich jen za posledních pár let urodilo, Refugees welcome, Fridays for Future, MeToo a nyní aktuálně Black Lives Matter, ve skutečnosti chtějí rozvrátit a zničit náš společenský systém. Levicoví revolucionáři jsou pořád stejní, jen nyní navlékají jiný kabát.

Jestliže na všech životech záleží, kde se podle vás bere podstata frustrace, v níž část americké společnosti zvolává, že záleží na životech černých? A proč se přidávají protestující i v Evropě včetně Prahy?

Část americké černošské komunity, ale nejen té, nikdy nepřijala onen běžný způsob života americké společnosti, totiž že ráno vstanete, jedete do práce a máte rodinu, ve které vychováváte děti. Život na dávkách a zevlování v nejrůznějších ganzích vás k tomu ani nenutí. Navíc je to živná půda pro drogy a kriminalitu. Začarovaný kruh. Přetopený kotel pak občas vybuchne. Evropa si se svojí imigrační politikou zadělává na stejný problém. A revolucionáři všech barev a odstínů, američtí i evropští, jen čekají na jiskru, která se stane záminkou k revolučním nepokojům. Tentokrát posloužil recidivista George Floyd.

V rámci protestů dochází ke změnám výrobků firem, mazání černochů z obalů, stahování filmů, strhávání soch… o čem to svědčí? A vrátí se věci zase zpátky do normálu?

Svědčí to o všeobecné zbabělosti a neschopnosti dohlédnout konců chybných rozhodnutí. Na návrat do normálu moc nevěřím, v pesimistické variantě to bohužel spíš může dříve či později skončit další občanskou válkou.

Trikolóra se do krajských voleb rozhodla spojit například se Svobodnými nebo Soukromníky. V čem vidíte výhodu takového spojení?

Ano, v některých krajích jdeme do voleb samostatně, někde se Soukromníky, někde se Svobodnými. Jednak je za tím blízkost programů, jednak schopnost dohody. Zároveň tím demonstrujeme, že máme koaliční potenciál. Každé volby totiž mají dvě fáze. Samotný akt volby, ale pak nastává vyjednávání s ostatními. Pokud máte pověst do sebe zahleděných jájínků, moc toho nevyjednáte.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Škody po Fialovi budeme napravovat dlouhé roky. Ševčík žene politiky k odpovědnosti

16:33 Škody po Fialovi budeme napravovat dlouhé roky. Ševčík žene politiky k odpovědnosti

Česko je v situaci, kdy se horních 10 % obyvatel má pořád relativně dobře, ale zbylých 90 % už ne. A…