Juncker z Marsu, úplně mimo realitu. Petr Mach prozrazuje, jak se v Bruselu nadbíhá tureckým vyděračům. Ale Maďaři už si prý chystají kladivo na hřebík do rakve EU

18.09.2016 8:47 | Zprávy

ROZHOVOR Předseda Evropské komise Juncker je odtržený od reality, žijící v iluzi, myslí si europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Na výrok jiného Lucemburčana, jejich ministra zahraničí, na adresu Maďarska uvedl: „Ještě chvíli budou takto přezíravě mluvit o zemích střední Evropy a Maďarsko bude další, kdo se na ně vykašle.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také říká, že celá Komise OSN je směšná organizace, a podivuje se, jak může vůbec ještě někdo chtít Turecko v EU.

Juncker z Marsu, úplně mimo realitu. Petr Mach prozrazuje, jak se v Bruselu nadbíhá tureckým vyděračům. Ale Maďaři už si prý chystají kladivo na hřebík do rakve EU
Foto: Daniela Černá
Popisek: europoslanec Petr Mach na besedě v Olomouci

Jak hodnotíte projev předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera o stavu Unie tento týden ve středu? Milan Vodička v MfD napsal, že je to, jako by přiletěl z Marsu... Vůbec v projevu nezmínil Brexit, vypustil migraci a džihádisty, pouze zmínil, že je Evropa v existenciální krizi. Ale proč, to nevysvětlil...

Juncker je typickým představitelem EU: Odtržený od reality, žijící v iluzi, že se věci musejí dělat pořád tak jako doteď. Není u něj patrná jakákoliv sebereflexe, žádný náznak toho, že by uznal, že Brexit je začátkem rozpadu EU, pokud se nic nezmění, žádný náznak toho, že dosavadní politika EU ve věci migrace byla tragicky chybná.

Juncker je Lucemburčan. Jiný vrcholný politik z této země, ministr zahraničí Jean Asselborn, zase tento týden uvedl, že je pro vyloučení Maďarska z EU kvůli jejímu postoji k uprchlíkům. Co na jeho slova říkáte?

Ještě chvíli budou takto přezíravě mluvit o zemích střední Evropy a Maďarsko bude další, kdo se na ně vykašle a vystoupí samo. Maďarsko zachránilo Evropu před ještě větší tragédií, když jako první postavilo plot a zastavilo migrační příliv. Maďarsko bude za měsíc mít referendum, ve kterém občané odmítnou bruselský diktát kvót. Radil bych všem, ať to respektují, protože když kvůli tomu Maďarsko zažalují u Evropského soudního dvora, jen tím zatlučou další hřebík do rakve EU.

V určitých evropských kruzích v Evropě teď není populární ani Polsko. V Evropském parlamentu jste hlasovali o usnesení věnované situaci u našeho severního souseda. Vy jste byl proti. O co šlo?

Bylo směšné, když během jedné hodiny bruselská vládnoucí garnitura nejdřív kárala Polsko za údajné ohrožování „principů právního státu“ a ohrožování „hodnot EU“ kvůli naprosto nevinným změnám v zákonech o veřejnoprávní televizi a ústavním soudu a vzápětí obhajovala jednání o připojení Turecka, které na jakékoliv principy právního státu kašle. Pokud jde o Polsko, označil jsem požadavek, který europoslanci schválili, totiž aby Evropská komise přezkoumávala polské zákony, za popírání polské suverenity.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák: Rozdíl mezi Fialou a Babišem. Voliči, chceš?

4:40 Vidlák: Rozdíl mezi Fialou a Babišem. Voliči, chceš?

VIDLÁKŮV TÝDEN Může Babiš oproti Fialovi zásadně otočit kormidlem a změnit směřování naší země? Podl…