ROZHOVOR Ústecko je krajem nejen se špatnou pověstí, ale v mnoha ohledech spadá pod průměr oproti jiným českým regionům. Jak se s tím vyrovnat? A jak vyřešit dlouhý seznam věcí, které je v kraji zapotřebí rychle vyřešit? Jaroslav Krákora je vedoucím lídrem kandidátky ČSSD a většinu života strávil v Chomutově, kde působil i jako dětský lékař.
reklama
Co vás přimělo kývnout na kandidaturu na hejtmana Ústeckého kraje?
Sociální demokracie v Ústeckém kraji se dostala do poměrně složité situace, původní koaliční kandidátka s uskupením Lepší sever nebyla schválena vedením strany. Musela se tak hledat jiná cesta, která by byla funkční a souzněla s úmysly celé ČSSD. Následně jsem byl osloven některými členy sociální demokracie. Kývl jsem okamžitě.
O tomto regionu se říká, že je hodně specifický... proč?
Každý region má svá specifika – my jsme prosluli jako místo s velkou koncentrací těžkého průmyslu, přece jen se v Mostecké pánvi těží uhlí od 17. století. Bohužel jsme také prosluli jako region s poměrně vysokou nezaměstnaností, nižším počtem vysokoškoláků, vyšší nemocností občanů, nedostatkem lékařů, rekultivační činností. Nic z toho ale nepřebije fakt, že je v našem kraji i krásná příroda, památky a výrazně se zlepšující životní prostředí.
Vy jste lékař, přesněji pediatr. Nepřišlo vám někdy v politice, že někteří politici jsou jako malé děti?
Ano, někteří politici by se dali přirovnat k malým dětem, především svým chováním. Nenechte se ale zmýlit, já totiž jako pediatr děti nepodceňuji a rád užívám moto, že dítě je nejkrásnější člověk na světě.
Jak to myslíte?
Nechtěl jsem, aby přirovnání hašteřivých lidí k dětem zakrylo to, že děti často svojí bystrostí a upřímností překonají mnohé dospělé. Současně jsou ale velmi zranitelné a je naší povinností je chránit.
Jako lékař jste zvyklý asi řešit problémy rychle a činit rozhodnutí s velkou zodpovědností. Jaké rozhodnutí podle vás vedení kraje zbytečně dlouho odkládá?
Z minulosti musím určitě zmínit fakt, že zbytečně dlouho se odkládalo řešení otázky nemocnice v Rumburku, které trvalo zhruba dva až tři roky. Nyní je sice už vyřešeno, ale to bolestivé čekání nebylo podle mě rozhodně zapotřebí. Mám-li zmínit i nějakou současnou kauzu, které by si zasloužila urychleně vyřešit, jde o obchvat Bíliny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.