Jak se na Slovensku vytvořilo prostředí takové nenávisti, že došlo k atentátu na premiéra?
Když opadá prvotní šok, tak si uvědomujeme, že to je důsledek obrovské polarizace společnosti na Slovensku. Ta se začala rychle prohlubovat od smrti Jána Kuciaka v roce 2018 až dodnes. Byla provázena určitými milníky, což byly třeba loňské volby poté, co byla země tři a půl roku doslova terorizovaná poloblázny. Vyhráli jsme je my, tedy SMER – sociální demokracie, a začala štvavá kampaň proti současné vládě. Dalším milníkem byly prezidentské volby, které také nedopadly podle očekávání určité části politického spektra.
Zvláště tyto dvě volební události byly velmi vyhrocené a doslova rozdělily rodiny a přátele. Vše se vyhrocovalo. Po volbách do Národní rady začaly protesty proti vládě, politikům, kde byla slyšet slova, že je třeba odstranit Fica. Pán, který spáchal atentát na premiéra, byl podle všech informací účastníkem těchto protestů. Další důkazy se množí, což je ale předmětem současného vyšetřování. Nicméně sám přiznal, že politický nesouhlas se současnou vládou ho vedl k tomu, aby spáchal tento ohavný a hrozný čin.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský