Jak se v zastupitelstvu Brno-střed daří prosazovat agendu SPD a spolupracovat s ostatními stranami a hnutími? Třeba na parlamentní úrovni je to trochu problém…
Samozřejmě komunální politika je trochu jiná než parlamentní. V komunální politice je třeba, aby se soustředilo na konkrétní problematiku města či obce, a na občany v něm žijící. Vždy je potřeba spolupracovat v rámci možností tak, aby byly adekvátní nápady a řešení předložené jak opoziční stranou, tak i vládnoucí. Proto je naše spolupráce v komunální politice o něco více věcná a snažíme se navrhovat a dávat správné návrhy pro občany Brna-střed, a myslím si, že spolupráce je v pořádku.
Co jsou vůbec klíčová témata v zastupitelstvu městské části, která je i v rámci Brna dost specifická?
Věřím, že cílem všech zastupitelů je blaho občanů města Brna-střed. Témata jsou například bydlení pro mladé i důchodce, investice do rozvoje městské části Brno-střed. Snažíme se nesmyslné zákazy, vyhlášky a informace rozporovat a navrhovat lepší varianty. V současnosti se jako členka bytové komise snažím navrhnout plošné odpuštění kauce invalidním a starobním důchodcům naší městské části.
V Brně také studujete práva. Masarykova Univerzita má přitom pověst instituce, kde se daří spíše jiným názorovým proudům. Jaké to je být v tomto prostředí celkem známou tváří SPD?
Ve škole se snažím hlavně učit a být pilnou studentkou, a tak politiku do školy moc netahám, protože ve škole je prioritou učení. Chci se stát právničkou, a k tomu se ve škole potřebuji soustředit. Samozřejmě být komunální političkou a zároveň studentkou práv není snadné, protože musím skloubit více věcí, nicméně mě velmi baví, že mohu uplatňovat v praxi to, co studuji.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo