Německo bez cenzury Mariana Kechlibara: Absurdity, jakým neuvěříte. Policista přivezl z Iráku vraha dívky a teď ho trestně stíhají za „únos“

15.06.2018 18:03 | Zprávy

ROZHOVOR Bavorští politici by rádi nastoupili směr, který v sousedním Rakousku udal Sebastian Kurz, tedy výrazné zpřísnění azylové a migrační politiky. Upozorňuje na to matematik a publicista Marian Kechlibar, který se na serveru Kechlibar.net věnuje dění v Německu velice často. V souvislosti s migrací také poukazuje na absurditu, kdy advokát z Karlsruhe podal trestní oznámení na šéfa německé spolkové policie Dietera Romanna. Obviňuje ho z toho, že když letěl do Kurdistánu osobně vyřídit vydání Iráčana podezřelého z vraždy, tak ho zpět do Německa nelegálně unesl.

Německo bez cenzury Mariana Kechlibara: Absurdity, jakým neuvěříte. Policista přivezl z Iráku vraha dívky a teď ho trestně stíhají za „únos“
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

Jaké aspekty otřesného případu sexuálního a násilného zločinu na čtrnáctileté dívce z Wiesbadenu, z něhož je podezřelý dvacetiletý Iráčan, německá média nejčastěji zmiňují? Připomínají se přitom další násilné činy včetně ubodání patnáctileté dívky uprchlíkem z Afghánistánu v prosinci v západoněmeckém městečku Kandelu, nebo se žádné souvislosti a podobnosti neuvádějí?

Přijde na to, zda míníte klasická média, nebo blogosféru a sociální sítě. Ta druhá je o dost divočejší, ale i tisk už se vyjadřuje ve smyslu, že „těch jednotlivých případů (Einzelfall) je nějak moc“.

Obecně se pozornost Němců soustřeďuje na to, že obviněný Ali Bašár uvedl falešný věk, falešné jméno, měl několik konfliktů se zákonem již dřív, dokonce byl podezřelý ze znásilnění jedenáctileté holčičky – tento případ se možná znovu policejně otevře. Dále že celý rok žila jeho rodina v zemi ilegálně, teprve potom podali žádost o azyl. Při odletu pak rodina velmi rychle sehnala náhradní doklady u iráckého konzulátu a dokonce i dostatek hotovosti na letenky do Iráku pro osm lidí, doslova ze dne na den. Odkud tolik peněz měli? Oficiálně pobírali jen základní dávky, které zase tak štědré nejsou.

Jak připomínáte, tak podezřelý Ali Bašár uprchl se svou rodinou do Iráku, ale kurdské úřady na severu země ho zadržely, on se k vraždě přiznal a byl eskortován zpět do Německa. Může být při vědomí tragičnosti celého případu něco absurdnějšího než prchat ze země, kde má zažádáno o azyl, do země, z níž původně utekl? Začalo se u našich západních sousedů debatovat o tom, jak je to s nebezpečím pro azylanty v jejich zemi, když se tam raději vrátí i s celou rodinou z obavy před trestem v Německu?

Chcete slyšet něco absurdnějšího? Advokát z Karlsruhe jménem Daniel Sprafke podal trestní oznámení na šéfa německé spolkové policie Dietera Romanna. Podle advokátova názoru prý Romann, který letěl do Kurdistánu osobně celou věc vyřídit, obviněného Aliho Bašára zpět do Německa „nelegálně unesl“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omezování svobody slova by mělo být trestné. Ivan David vysvětlil jak

14:25 Omezování svobody slova by mělo být trestné. Ivan David vysvětlil jak

Europoslanec Ivan David na mítinku SPD v Brně hovořil o potřebě stíhání skutků, které omezují občans…