Za „naprosto převratnou“ mediální událost označil Petr Žantovský spuštění projektu Nora. Jeho autorkou, jak je již z pojmenování mnohým zřejmé, je Nora Fridrichová, bývalá redaktorka České televize, známá především díky účinkování v již neexistujícím pořadu 168 hodin. „Osmnáct let produkovala takový zábavně nezábavný týdeník, kde si nabírala na vidle zejména politiky, kteří jí příliš nevoní, a dělala z nich veřejně hlupáky. Ostatně sama se s tím pochlubila i v tom novém projektu Nora,“ říká mediální analytik.
První díl jejího nového projektu Nora, který si můžete přibližně za 150 korun měsíčně předplatit i vy, se věnoval šéfovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi. Pro něj má zřejmě Nora Fridrichová nějakou zvláštní slabost, uvádí Žantovský.
„Bez ohlášení se na pana Okamuru vrhla v kuloárech Poslanecké sněmovny a kladla mu nějaké otázky týkající se převážně Ruska a Ukrajiny. Jak je zvykem u českotelevizních novinářů, a je to jejich poznávací znamení, dokonce mnohem víc než u komerčních televizí, kde bychom mohli říci, že jsou ‚bulvárnější‘ a jsou více zaměřeny na ten infotainment, zde vidíme sklon k manipulaci divákem skrze určitou střihovost dialogů,“ popisuje mediální analytik, k čemu ve Sněmovně mezi Fridrichovou a Okamurou došlo.
Novinářka podle něj nenechala Okamuru ani jednou odpovědět na její otázku. „Okamura se k tomu vždycky nějak přichystal. Někdy zeširoka, jindy méně, každopádně jeho odpovědi měly svoji výstavbu, konstrukci a logiku. Ona ale ve své netrpělivosti nebyla ochotna poslouchat jeho argumentaci, ona potřebovala získat nějaké vyjádření, které by dokázala nastřihnout do svého kontextu tak, jak nám to ukázala v prvním pořadu projektu Nora,“ říká Žantovský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Novotný