O zájmy občanů tu nejde. Novináři dostali za úkol ho odstranit. Zkušený pozorovatel Kuchař vidí v kauze Babiš jedno velké ale

21.11.2018 20:45 | Zprávy

ROZHOVOR Podnikatel a ekonomický poradce Jaroslav Kuchař hodnotí protestní akce 17. listopadu a klima v české společnosti. "Já v lepším případě vidím žurnalistiku aktivistickou, v horším případě žurnalistiku prodejnou," říká na adresu novinářky Sabiny Slonkové, která se vydala do Švýcarska za psychicky nemocným synem premiéra Andreje Babiše. "Jakoby s odchodem Jana Petránka symbolicky spadlo novinářské řemeslo o další stupínek níže," míní Kuchař. Velmi pragmaticky se ale Kuchař staví i k Andreji Babišovi. "U Babiše je na prvním místě zájem Agrofertu," říká ekonomický poradce.

O zájmy občanů tu nejde. Novináři dostali za úkol ho odstranit. Zkušený pozorovatel Kuchař vidí v kauze Babiš jedno velké ale
Foto:
Popisek:

Už skoro týden řešíme kauzu „syn Andreje Babiše“. Začalo to reportáží Slonkové s Kubíkem, ve které byla použita skrytá kamera. Bylo to na místě? Byla dramaticky přibarvená, nebo profesionálně odvedená? Poskytovala reálnou „munici“ k vážnému politickému útoku na Babiše? Lze v ní vidět prvky načasovaného útoku?

A kdo je ochoten věřit, že to Sabina Slonková dělá výhradně kvůli pravdě? Je to snad novodobá Johanka z Arku? Ani náhodou.  Prý investigativní žurnalistika. Já v lepším případě vidím žurnalistiku aktivistickou, v horším případě žurnalistiku prodejnou.

Jakoby s odchodem Jana Petránka symbolicky spadlo novinářské řemeslo o další stupínek níže. Rádoby elitní novináři se chovají jako paparazzi, stírají rozdíl mezi zprávami a komentáři, reportáží a thrillerem, porušují novinářskou etiku a nedodržují – zdá se – ani zákony. Takový postup nelze obhajovat veřejným zájmem. Od kdy, pokud si tedy hrají na spravedlivé, účel světí prostředky?

To, že akce byla připravená a koordinovaná, je zcela evidentní. Otázka je kým a s jakými cíli. Na chvilku jsem se dokonce bavil představou, že celou kampaň vymyslel Marek Prchal. Ale vážně. Oligarcha v „normální“ politice a v „normální“ době je problém. O střetech zájmů bychom se mohli bavit hodiny. 

Hodně špatný scénář vidíme na Ukrajině. 20 oligarchů bojujících o moc. 5% střední třídy, 25% těsně nad hranicí chudoby. Zbytek pod hranicí chudoby. Jenže nežijeme v normální době a politika také není standardní.

Babiše, Okamuru a další „démony“ stvořila svou politikou právě ta část politického spektra, která teď nejvíce křičí. A stejné či podobné scénáře vidíme v dalších evropských zemích, i v USA. To není náhoda. To je jasné selhání systému politických stran, které se v procesu globalizace zaprodaly mocenským zájmům korporací. Propojení politické a ekonomické moci ničilo a ničí demokracii všude na světě. Směřujeme ke korporátní totalitě, a to na globální úrovni. Nějaký oligarcha je proti tomu legrace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

JUDr. Pavel Staněk, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho budete fungovat koalice SPOLU?

Nemyslíte, že kdybyste kandidovali sami jako ODS mohli byste být mnohem úspěšnější? Kuba kandidoval za ODS a uspěl mnohem lépe než ten váš slepenec. Já jsem ochoten volit ODS, ale ne topku a lidovce a určitě nejsem sám, vždyť jste oslabili nejen teď, ale i třeba v evropských volbách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

20:17 Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

Je svoboda v České republice skutečná, nebo žijeme jen v iluzi? Jana Bobošíková ve svém ostrém rozho…